Dainora Bartkienė

Psichologė | Psichoterapeutė (KET terapeutė)

Psichologe nusprendžiau tapti sulaukusi 25 metų. Iki tol buvau ekonimistė, nes matematika buvo stiprioji sritis. Kai “lygioj vietoj” susirgau depresija, teko vartoti antidepresantus ir 2m. lankyti asmeninę psichoterapiją (kuri nepadėjo suprasti, kas ir kodėl man nutiko). Kadangi pagrindinis mano pomėgis buvo ir yra knygos, iš jų supratau, kad galiu rinktis kitą profesiją - būtent psichologiją.

Mano moto - visada gali pasirinkti - tinka ir asmeniniame ir profesiniame gyvenime. Klientas taip pat visada gali pasirinkti: gyventi, pasveikti, keistis, augti ir tobulėti.

Apie mane

Esu psichologė, kognityvinės elgesio terapijos (KET) praktikė. Skaičiuoju 15 -tus darbo stažo metus. Tikiu tuo, ką darau. Kasmet vis labiau žaviuosi KET-u ir nei karto nenusivyliau. Todėl negailiu nei lėšų, nei laiko lavinti savo psichologijos žinias ir tuo pačiu noriu suteikti kuo daugiau psichologijos žinių savo klientams. Tai teikia prasmės mano gyvenimui.

Konsultavimo / terapijos sritys:

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl bent kelias savaites jaučiamos liūdnos ir dirglios nuotaikos bei energijos ir motyvacijos stokos; interesų susiaurėjimo ar patinkančios veiklos nebedžiuginimo; negalėjimo susikaupti bei priimti sprendimus; nemigos ar didelio poreikio miegoti; greitų kūno svorio pokyčių ir pan.

supažindina su naudojamomis gydymo technikomis ir padeda įveikti baimę, nerimą, paniką susijusią su konkrečiomis fobijomis (pav. aukščio ar viešo kalbėjimo baimė, klaustrofobija ir kt.) ir pan.

parama sprendžiant atsirandančius iššūkius prieš įvaikinimą ir po jo (pav. šeimos dinamika, prieraišumas, elgesys, saugumas ir t.t.); sąveika su biologine šeima ir pan.

padeda ieškoti būdų, kaip pagerinti miego įpročius, išmokstant atsipalaidavimo, stresorių valdymo, nerimos mažinimo metodų; padeda sukurti sveiką miego higieną ir pan.

konsultuoja dėl: per didelio nerimo, nervingumo ar streso; jaučiamo diskomforto socialinėje aplinkoje (socialinis nerimas) ar staigių ir stiprių panikos atakų (panikos sutrikimas) ir pan.

konsultuoja netekties ir gedėjimo klausimais ir padeda emociškai pasiruošti numatytai/ įvykusiai artimojo netekčiai.

konsultuoja dėl įvykusių pavojingų ar bauginančių įvykių (nelaimingi atsitikimai; fizinis, emocinis, seksualinis smurtas; patyčios; stichinės nelaimės ir kt.), ir pasireiškiančių sutrikimo požymių; padeda atsitraukti nuo minčių apie traumavusį įvykį bei įveikti pasireiškiančius sutrikimo požymius ir pan.

konsultuoja dėl savo kūno žalojimo (pav. pjaustymo, deginimo, braižymo, mušimo ir kt.); padeda identifikuoti ir tvarkyti žalojimą sukeliančias priežastis ir ugdyti emocijų bei kančios valdymo įgūdžius ir pan.

konsultuoja aukštos ir žemos savivertės klausimais; žemos savivertės asmenims padeda ugdyti pasitikėjimą savimi, didinti savęs vertinimą bei mažinti savikritiką ir pan.

konsultuoja asmenis, kurie susiduria su mintimis apie savižudybę dėl įvairių priežasčių (pav. nesėkmingi asmeniniai santykiai, sielvartas, medicininė liga ir kt.); padeda išsiaiškinti pagrindines priežastis, kurios sukelia elgesį/mintis apie savižudybę ir paruošti gydymo planą. Taip pat, konsultuoja ir savižudžių šeimos narius.

konsultuoja klausimais, susijusiais su skyrybomis ir atsiskyrimu; įskaitant neištikimybės, išnaudojimo ar vaikų dalybos klausimais ir pan.

konsultuoja fizinio, seksualinio emocinio, psichologinio ir finansinio smurto/prievartos klausimais ir pan.

konsultuoja dėl nesveikų streso valdymo būdų (rūkymas, gėrimas, lošimas ir kt.) bei padeda stiprinti sveikus įgūdžius/įpročius valdant bei įveikiant stresą ir pan.

padeda išsiaiškinti norus ir poreikius santykiuose su draugais, šeima, partneriu, kolegomis bei spręsti problemas ir stiprinti pasitenkinimą, bendravimą ir pan.

padeda tėvams kurti ir įgyvendinti strategijas, padedančias įveikti stresą ir spręsti iššūkius, kylančius dėl vaikų auginimo, vystymosi, adaptacijos, jų palaikymo ir pan.

Profesinės veiklos sritys:

Asmenybės psichologija
Dailės terapija
Dialektinė elgesio terapija
Į sprendimus orientuota terapija
Klinikinė psichologija
Kognityvinė elgesio terapija

Muzikos - garso terapija
Neuropsichologija
Pasakojimo terapija
Pedagoginė psichologija
Racionalaus emocinio elgesio terapija
Raidos psichologija

Sąmoningumu paremta kognityvinė terapija
Schemų terapija
Šeimos psichologija
Smėlio terapija
Socialinė psichologija
Sveikatos psichologija

Išsilavinimas ir patirtis:

  • Kognityvinė elgesio terapija
    Lietuvos kognityviosios ir elgesio terapijos draugija, Kaunas | 2011-2014
  • Psichologija, magistro kvalifikacinis laipsnis
    Mykolo Romerio universitetas. Vilnius | 2006 - 2008
  • Psichologija, bakalauro kvalifikacinis laipsnis
    Vytauto Didžiojo universitetas. Kaunas | 2001-2005

Kvalifikacijos kėlimo kursai ir seminarai:

Epsichologija-logo

Prenumeruokite naujienlaiškį.