Dr. Donatas Noreika

Psichologas | Kandidatas į psichoterapeutus

Psichologinėse konsultacijose kviečiu žmones pažvelgti į savo vidinius užkaborius ir tikiu, kad nuoširdus pokalbis, palietimas to, kas nedrąsu, jausmų pripažinimas padeda labiau gyventi ir išjudinti net tai, kas atrodo visai užklimpę. Konsultuoju privačiai ir bendradarbiaudamas su įvairiomis organizacijomis. Daugiausia remiuosi egzistenciniu požiūriu psichoterapijoje.

Apie mane

Kai kažkada manęs prašė apibūdinti save viena fraze, į galvą atėjo: “vis dar ieškantis”. Tas ieškojimas kartais ir vargina, bet skatina atsinaujinti. Mano profesija ir pagrindinis darbas yra psichologija. Tačiau domiuosi ir muzika, natūralaus judesio praktikomis, kūryba plačiąja prasme, mėgstu sportuoti ir keliauti. Man įdomu skirtingose disciplinose atpažinti tuos pačius principus, perkelti tai, ką išmokstu iš muzikos, gamtos į žmonių gyvenimus.

Esu baigęs klinikinę psichologiją Vilniaus universitete. Psichoterapijos ir konsultavimo įgūdžius tobulinu Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute (HEPI) Birštone (mokausi profesionaliajame lygyje). Konsultuoju jau apie keturiolika metų, per kuriuos klientai, savo darbo analizė ir kvalifikacijos kėlimo seminarai vis geriau mane moko suprasti, kaip veikia sielos mechanizmai ir kuo aš galiu padėti pasimetusiems ar įklimpusiems žmonėms

Konsultavimo / terapijos sritys:

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl mąstymo, jautimo ar elgesio pasikartojimo, kuris skiriasi nuo kultūroje priimtų normų ir yra susijęs su asmeninio ir socialinio funkcionavimo sunkumais (pav. narcisizmas, antisocialumas, ekscentriškumas, ribinis asmenybės sutrikimas) ir pan.

padeda aiškintis praktikas susijusias su būties prasmės, vertybių ar laimės suvokimu, asmens vidine harmonija ir teigiamu santykiu su pasauliu.

padeda aiškintis gyvenimo tikslą ir prasmę, susijusią su “savo kelio” ieškojimu, susidūrus su egzistenciniu nerimu, baime ir beprasmiškumu.

konsultuoja dėl: per didelio nerimo, nervingumo ar streso; jaučiamo diskomforto socialinėje aplinkoje (socialinis nerimas) ar staigių ir stiprių panikos atakų (panikos sutrikimas) ir pan.

konsultuoja netekties ir gedėjimo klausimais ir padeda emociškai pasiruošti numatytai/ įvykusiai artimojo netekčiai.

konsultuoja dėl atsirandančio nerimo, streso, savikritikos ar atidėliojimo kylančio dėl per didelių išsikeltų sau lūkesčių ir neigiamo lyginimo savęs su kitais.

konsultuoja dėl pasireiškiančio staigaus pykčio ir pasipiktinimo protrūkių asmeniniame ir darbo aplinkoje; padeda ugdyti pykčio valdymą ir pan.

konsultuoja aukštos ir žemos savivertės klausimais; žemos savivertės asmenims padeda ugdyti pasitikėjimą savimi, didinti savęs vertinimą bei mažinti savikritiką ir pan.

konsultuoja dėl nesveikų streso valdymo būdų (rūkymas, gėrimas, lošimas ir kt.) bei padeda stiprinti sveikus įgūdžius/įpročius valdant bei įveikiant stresą ir pan.

padeda išsiaiškinti norus ir poreikius santykiuose su draugais, šeima, partneriu, kolegomis bei spręsti problemas ir stiprinti pasitenkinimą, bendravimą ir pan.

padeda tėvams kurti ir įgyvendinti strategijas, padedančias įveikti stresą ir spręsti iššūkius, kylančius dėl vaikų auginimo, vystymosi, adaptacijos, jų palaikymo ir pan.

konsultuoja dėl valgymo sutrikimų, tokių kaip: anoreksija, bulimija, persivalgymas, kūno įvaizdžio vertinimas ir kt.; padeda kontroliuoti nesveikus valgymo įpročius, įsitikinimus bei elgesį ir pan.

Profesinės veiklos sritys:

Egzistencinė terapija
Kūrybos psichologija
Naratyvinė terapija
Psichofiziologija

Sporto psichologija
Sveikatos psichologija
Šokio - judesio terapija
Ugdymo psichologija

Epsichologija-logo

Prenumeruokite naujienlaiškį.