Elžbieta Malūnavičienė

Psichologė - psichoterapeutė

Kognityvinė elgesio terapija yra tai, kuo tikiu bei vadovaujuosi tiek savo asmeniniame gyvenime, tiek profesiniame kelyje. Matau šios psichoterapijos teigiamą naudą ir tai sustiprina motyvaciją siekti savo pačios, bei klientų pokyčių.

Konsultuojant man svarbu atrasti asmens stiprybes bei resursus. Su kiekvienu klientu dirbant kartu, siekiu kurti iššūkių įveikimo bei savijautos gerinimo strategijas. Terapinio darbo metu skatinu paties žmogaus aktyvumą, mokau technikų, kurios padeda savarankiškai efektyviai tvarkytis su iškylančiais sunkumais bei gyventi kokybiškiau.

Apie mane

Baigusi psichologijos magistro studijas pradėjau dirbti pagal specialybę. Rinkau patirtį dirbdama su įvairiomis tikslinėmis grupėmis. Šios patirties metu supratau, kad be galo svarbu atrasti asmens stiprybes, padėti žengti pirmuosius žingsnius pokyčių link ir tokiu būdu stiprinti asmens motyvaciją pokyčiams bei pasitikėjimą savimi.

Dirbu autentiškai ir lanksčiai taikydama efektyviausius psichoterapinius metodus prie individualių kliento poreikių, įsiklausydama į jo pastebėjimus bei siekdama atrasti ir auginti jo stipriąsias puses.

Man asmeniškai patinka, kad tiek kognityvinė elgesio, tiek schemų terapija reikalauja papildomo kliento indėlio atliekant namų darbus, elgesio eksperimentų ir kitų intensyvių, didesnių pokyčių siekiančių pastangų. Tokiu būdu terapija yra integruojama į kasdienį kliento gyvenimą ir pokyčiai yra ryškesni bei pasiekiami greičiau.

Neapsiriboju darbu kabinete, nes tikiu ekspozicijų ir eksperimentų, atliekamų asmeniui įprastose gyvenimo vietose, nauda. O labiausiai motyvuojantis dalykas mano darbe yra pažangos stebėjimas, ėjimas kartu su klientu pokyčių keliu.

Konsultavimo / terapijos sritys:

konsultuoja dėl adaptacijos mokymosi įstaigoje; asmeninio ir akademinio gyvenimo būdo suderinamumo; mokymosi proceso atidėliojimo, vengimo mokytis ar norimo rezultato nepasiekimo ir pan.

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl mąstymo, jautimo ar elgesio pasikartojimo, kuris skiriasi nuo kultūroje priimtų normų ir yra susijęs su asmeninio ir socialinio funkcionavimo sunkumais (pav. narcisizmas, antisocialumas, ekscentriškumas, ribinis asmenybės sutrikimas) ir pan.

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl bent kelias savaites jaučiamos liūdnos ir dirglios nuotaikos bei energijos ir motyvacijos stokos; interesų susiaurėjimo ar patinkančios veiklos nebedžiuginimo; negalėjimo susikaupti bei priimti sprendimus; nemigos ar didelio poreikio miegoti; greitų kūno svorio pokyčių ir pan.

supažindina su naudojamomis gydymo technikomis ir padeda įveikti baimę, nerimą, paniką susijusią su konkrečiomis fobijomis (pav. aukščio ar viešo kalbėjimo baimė, klaustrofobija ir kt.) ir pan.

padeda ugdyti dėmesio, įsiminimo bei susitelkimo į esamą momentą (į savo jausmus, mintis, elgesį ir aplinką) įgūdžius; konsultuoja dėl kvėpavimo, vizualizacijų ir meditacijos priemonių naudojimo ir pan.

konsultuoja dėl prevencinių ir įveikimo strategijų/ technikų kūrimo, siekiant stabilizuoti ekstremalius svyravimus tarp pakilios (manija/ hipomanija) ir irzlios (depresija) nuotaikos ir pan.

padeda ieškoti būdų, kaip pagerinti miego įpročius, išmokstant atsipalaidavimo, stresorių valdymo, nerimos mažinimo metodų; padeda sukurti sveiką miego higieną ir pan.

konsultuoja dėl: per didelio nerimo, nervingumo ar streso; jaučiamo diskomforto socialinėje aplinkoje (socialinis nerimas) ar staigių ir stiprių panikos atakų (panikos sutrikimas) ir pan.

konsultuoja šeimas ir moteris nėštumo metu ar po gimdymo, pogimdyminės depresijos, persileidimo ir kt. klausimais.

konsultuoja netekties ir gedėjimo klausimais ir padeda emociškai pasiruošti numatytai/ įvykusiai artimojo netekčiai.

padeda sumažinti nepageidaujamas, įkyrias mintis, vaizdinius ar impulsus, palaipsniu ugdant komfortą ir pasitikėjimą savimi, susiduriant su sunkiomis baimėmis, mintimis ir emocijomis.

konsultuoja dėl atsirandančio nerimo, streso, savikritikos ar atidėliojimo kylančio dėl per didelių išsikeltų sau lūkesčių ir neigiamo lyginimo savęs su kitais.

konsultuoja dėl įvykusių pavojingų ar bauginančių įvykių (nelaimingi atsitikimai; fizinis, emocinis, seksualinis smurtas; patyčios; stichinės nelaimės ir kt.), ir pasireiškiančių sutrikimo požymių; padeda atsitraukti nuo minčių apie traumavusį įvykį bei įveikti pasireiškiančius sutrikimo požymius ir pan.

konsultuoja dėl alkoholio, narkotikų bei kitų priklausomybių poveikio fizinei ir emocinei sveikatai; padeda sumažinti nepageidaujamą elgesį (pav. lošimas, apsipirkimas ir kt.) bei su priklausomybių nutraukimo keliamais iššūkiais (pav. emocinis diskomfortas, psichologinė ar fizinė kančia ir kt.) ir pan.

konsultuoja dėl pasireiškiančio staigaus pykčio ir pasipiktinimo protrūkių asmeniniame ir darbo aplinkoje; padeda ugdyti pykčio valdymą ir pan.

konsultuoja asmenis ir jų artimuosius diskriminacijos, priespaudos, romantinės - seksualinės orientacijos, lyties tapatybės ir kitomis temomis; teikia palaikymą tranzicijos metu; padeda su tarpasmeniniais santykiais, šeimos bei kultūriniais iššūkiais ir pan.

konsultuoja dėl savo kūno žalojimo (pav. pjaustymo, deginimo, braižymo, mušimo ir kt.); padeda identifikuoti ir tvarkyti žalojimą sukeliančias priežastis ir ugdyti emocijų bei kančios valdymo įgūdžius ir pan.

konsultuoja aukštos ir žemos savivertės klausimais; žemos savivertės asmenims padeda ugdyti pasitikėjimą savimi, didinti savęs vertinimą bei mažinti savikritiką ir pan.

konsultuoja asmenis, kurie susiduria su mintimis apie savižudybę dėl įvairių priežasčių (pav. nesėkmingi asmeniniai santykiai, sielvartas, medicininė liga ir kt.); padeda išsiaiškinti pagrindines priežastis, kurios sukelia elgesį/mintis apie savižudybę ir paruošti gydymo planą. Taip pat, konsultuoja ir savižudžių šeimos narius.

konsultuoja klausimais susijusiais su seksualine sveikata ir intymiu gyvenimu; įskaitant seksualumą, seksualines traumas, intymumą, erekcijos disfunkcija, orgazmą, mažą libido, priklausomybę nuo sekso/pornografijos ir kt.; padeda sumažinti žalingą seksualinį elgesį, susidoroti su sunkiomis emocijomis, mintimis ir potraukiais ir pan.

konsultuoja klausimais, susijusiais su skyrybomis ir atsiskyrimu; įskaitant neištikimybės, išnaudojimo ar vaikų dalybos klausimais ir pan.

konsultuoja dėl nesveikų streso valdymo būdų (rūkymas, gėrimas, lošimas ir kt.) bei padeda stiprinti sveikus įgūdžius/įpročius valdant bei įveikiant stresą ir pan.

padeda išsiaiškinti norus ir poreikius santykiuose su draugais, šeima, partneriu, kolegomis bei spręsti problemas ir stiprinti pasitenkinimą, bendravimą ir pan.

padeda tėvams kurti ir įgyvendinti strategijas, padedančias įveikti stresą ir spręsti iššūkius, kylančius dėl vaikų auginimo, vystymosi, adaptacijos, jų palaikymo ir pan.

konsultuoja dėl valgymo sutrikimų, tokių kaip: anoreksija, bulimija, persivalgymas, kūno įvaizdžio vertinimas ir kt.; padeda kontroliuoti nesveikus valgymo įpročius, įsitikinimus bei elgesį ir pan.

Profesinės veiklos sritys:

Asmenybės psichologija
Autogeninė treniruotė
Dailės terapija
Dėmesingu įsisąmoninimu grįsta kognityvinė terapija
Dialektinė elgesio terapija

Geštalt psichoterapija
Kognityvinė elgesio terapija
Kriminalinė psichologija
Pozityvioji psichoterapija
Priėmimo ir įsipareigojimo terapija
Raidos psichologija

Schemų terapija
Šeimos psichologija
Socialinė psichologija
Sveikatos psichologija
Teismo psichologija

Epsichologija-logo

Prenumeruokite naujienlaiškį.