Atnaujinome projektą! Žiūrėti seminarus ir konsultuotis galite naujame projekte.
Transformacijos (perėjimo, pasikeitimo) procesas gali būti suaktyvinamas specialiomis techninėmis, treningais ir kt. Kada psichologė konsultacija gyvai atskleidžia vidines savo potencines galimybes, tas nuslopintas jėgas, energijas, kurių jis nežinojo turįs. Kol einame savo potencialiojo "Aš" link, pati transformacija nesutinka nei vidinio, bei išorinio pasipriešinimo. Viduje kiekvienas žmogus tarytum intuityviai jaučia, kad jis gali padaryti daugiau ir geriau. Sociumo požiūriu transformacija taip pat yra pozityvi - sociumas gauna papildomos energijos. Lūžis transformacijos metu gali vykti bet kurioje struktūroje materialiojo "Aš", socialiojo "Aš", dvasingojo "Aš" struktūroje; tai priklauso nuo psichologė konsultacija gyvai pasirinkimo. Potencialusis "Aš"iš pradžių šokiruoja tiek patį žmogų, tiek sociumą. Bet sociumas suinteresuotas, kad asmenybė jam duotu kuo daugiau energijos. Energijos kiekis padidėja dėl to, kad žmogus atskleidžia neišnaudotas savo galimybes.
Asmenybė Atranda naują erdvę, naują arealą kur ne tik realizuojasi, bet ir gauna atpildą- karjerągarbę, materialines vertybes, dvasinęramybę, o kartais viską kartu. Gyvenimas tampa "nepakeliamai lengvas". Kelias Transformaciją Potencialųjį "psichologė konsultacija gyvai" gali būti įvairus - dvasinis, materialinis, socialinis. Homeostazė(pusiausvyra) palaikoma ir asmenybės vidinėmis, jėgomis, vidine energija, kita vertus, ir sociumo energija.
Pati sąvoka "vidinis pasaulis" yra prieštaringa įvairialypė, dinamiška, bet ne chaotiška. Vidinis pasaulis turi savo dėsningumus, ryšius, tam tikrą organizaciją. Įžmogų Galime žiūrėti kaip į sudėtingą sistemą glaudžiais ryšiais susijusią su aplinka. Kodėl psichologė konsultacija gyvai nevienodai mąsto, jaučia, elgiasi? Psichologijai tai svarbiausias klausimas. Kol nepažintos šios priežastys, jos žaidžia su mumis, lemiamos mūsų gyvenimą(Legkauskas, 2002)
Žmogaus vidinio pasaulio struktūra. Žmogaus elgesio modelius formuoja vidiniai ir išoriniai veiksniai. Vidinės ir išorinės realybės kontakta palaiko jutimai ir suvokimas. psichologė konsultacija gyvai suvokiame garsus, vaizdus, kvapus, skonius, prisilietimus - tokiu būdu išorinė aplinka atsispindi mūsų viduje. Suvokimas yra kontaktas tarp vidinės ir išorinės realybės. Vėliau šis turinys tvarkomas mąstymu ir emocijomis, šis procesas vyksta laike - turi savo praeitį (saugomą atmintyje), dabartį(atspindima suvokime) ir ateitį(sukuriamą vaizduotėje).
Psichologė
„Pamažu mano patyrimas privertė padaryti išvadą, kad individas turi savyje gebėjimą ir tendenciją, jei ne akivaizdžią, tai slaptą, bręsti. Kai psichologinis klimatas palankus, ši tendencija atsiskleidžia ir tampa iš galimos reali.“ - Carl Rogers
Man svarbu sukurti priimančią, saugią atmosferą, kurioje būtų galima augti.
Esu klinikinė psichologė. Šią profesiją pasirinkti paskatino dar vaikystėje gimęs noras padėti kitiems. Šis noras bėgant metams tik stiprėjo. Studijuojant psichologiją supratau, kad psichologinių sunkumų ar sutrikimų turintys asmenys, taip pat gali gyventi visavertį gyvenimą, svarbu kreiptis tinkamos pagalbos. Daugiausiai profesinės praktikos ir žinių įgijau Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, psichoterapiniame skyriuje. Taip pat Nacionaliniame vėžio institute (fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje), Varėnos švietimo centre (pedagoginių ir psichologinių paslaugų skyriuje). Svarbų pagrindą profesinės praktikos pradžiai padėjo trejų metų savanorystė Jaunimo linijoje.
Šiuo metu pradedu savanorystę Krizių įveikimo centre. Taip pat, vedu mokymus Sidabrinės linijos savanoriams manipuliacijų tema.
Domiuosi nerimo simptomatika ir kilme, depresija, bipoliniu afektiniu sutrikimu, pykčio valdymu, krizės įveika. Konsultuoju išgyvenant įvairius sunkumus: nerimą, stresą, įtampą, tarpasmeninių santykių bei pasitikėjimo savimi sunkumus.
konsultuoja dėl adaptacijos mokymosi įstaigoje; asmeninio ir akademinio gyvenimo būdo suderinamumo; mokymosi proceso atidėliojimo, vengimo mokytis ar norimo rezultato nepasiekimo ir pan.
padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl nesugebėjimo išlaikyti dėmesį; impulsyvumo, išsiblaškymo, užmaršumo, hiperaktyvumo ar emocijų protrūkių ir pan.
padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl bent kelias savaites jaučiamos liūdnos ir dirglios nuotaikos bei energijos ir motyvacijos stokos; interesų susiaurėjimo ar patinkančios veiklos nebedžiuginimo; negalėjimo susikaupti bei priimti sprendimus; nemigos ar didelio poreikio miegoti; greitų kūno svorio pokyčių ir pan.
padeda aiškintis praktikas susijusias su būties prasmės, vertybių ar laimės suvokimu, asmens vidine harmonija ir teigiamu santykiu su pasauliu.
padeda aiškintis gyvenimo tikslą ir prasmę, susijusią su “savo kelio” ieškojimu, susidūrus su egzistenciniu nerimu, baime ir beprasmiškumu.
supažindina su naudojamomis gydymo technikomis ir padeda įveikti baimę, nerimą, paniką susijusią su konkrečiomis fobijomis (pav. aukščio ar viešo kalbėjimo baimė, klaustrofobija ir kt.) ir pan.
padeda ugdyti dėmesio, įsiminimo bei susitelkimo į esamą momentą (į savo jausmus, mintis, elgesį ir aplinką) įgūdžius; konsultuoja dėl kvėpavimo, vizualizacijų ir meditacijos priemonių naudojimo ir pan.
konsultuoja asmeninio ir profesinio augimo srityje, asmeninio gyvenimo ir karjeros suderinamumo klausimais; padeda išsiaiškinti tikslus, vertybes, asmenines savybes, stiprybes, gebėjimus ir pan.
konsultuoja dėl prevencinių ir įveikimo strategijų/ technikų kūrimo, siekiant stabilizuoti ekstremalius svyravimus tarp pakilios (manija/ hipomanija) ir irzlios (depresija) nuotaikos ir pan.
padeda ieškoti būdų, kaip pagerinti miego įpročius, išmokstant atsipalaidavimo, stresorių valdymo, nerimos mažinimo metodų; padeda sukurti sveiką miego higieną ir pan.
konsultuoja dėl: per didelio nerimo, nervingumo ar streso; jaučiamo diskomforto socialinėje aplinkoje (socialinis nerimas) ar staigių ir stiprių panikos atakų (panikos sutrikimas) ir pan.
padeda sumažinti nepageidaujamas, įkyrias mintis, vaizdinius ar impulsus, palaipsniu ugdant komfortą ir pasitikėjimą savimi, susiduriant su sunkiomis baimėmis, mintimis ir emocijomis.
konsultuoja dėl atsirandančio nerimo, streso, savikritikos ar atidėliojimo kylančio dėl per didelių išsikeltų sau lūkesčių ir neigiamo lyginimo savęs su kitais.
konsultuoja dėl įvykusių pavojingų ar bauginančių įvykių (nelaimingi atsitikimai; fizinis, emocinis, seksualinis smurtas; patyčios; stichinės nelaimės ir kt.), ir pasireiškiančių sutrikimo požymių; padeda atsitraukti nuo minčių apie traumavusį įvykį bei įveikti pasireiškiančius sutrikimo požymius ir pan.
konsultuoja dėl pasireiškiančio staigaus pykčio ir pasipiktinimo protrūkių asmeniniame ir darbo aplinkoje; padeda ugdyti pykčio valdymą ir pan.
konsultuoja dėl vaikui vėluojančio kalbos, mokymosi, augimo ir motorikos vystymosi; padeda vaikui ugdyti reikiamus įgūdžius ir pan.
konsultuoja dėl savo kūno žalojimo (pav. pjaustymo, deginimo, braižymo, mušimo ir kt.); padeda identifikuoti ir tvarkyti žalojimą sukeliančias priežastis ir ugdyti emocijų bei kančios valdymo įgūdžius ir pan.
konsultuoja aukštos ir žemos savivertės klausimais; žemos savivertės asmenims padeda ugdyti pasitikėjimą savimi, didinti savęs vertinimą bei mažinti savikritiką ir pan.
konsultuoja asmenis, kurie susiduria su mintimis apie savižudybę dėl įvairių priežasčių (pav. nesėkmingi asmeniniai santykiai, sielvartas, medicininė liga ir kt.); padeda išsiaiškinti pagrindines priežastis, kurios sukelia elgesį/mintis apie savižudybę ir paruošti gydymo planą. Taip pat, konsultuoja ir savižudžių šeimos narius.
konsultuoja klausimais, susijusiais su skyrybomis ir atsiskyrimu; įskaitant neištikimybės, išnaudojimo ar vaikų dalybos klausimais ir pan.
konsultuoja fizinio, seksualinio emocinio, psichologinio ir finansinio smurto/prievartos klausimais ir pan.
konsultuoja dėl nesveikų streso valdymo būdų (rūkymas, gėrimas, lošimas ir kt.) bei padeda stiprinti sveikus įgūdžius/įpročius valdant bei įveikiant stresą ir pan.
padeda išsiaiškinti norus ir poreikius santykiuose su draugais, šeima, partneriu, kolegomis bei spręsti problemas ir stiprinti pasitenkinimą, bendravimą ir pan.
konsultuoja dėl valgymo sutrikimų, tokių kaip: anoreksija, bulimija, persivalgymas, kūno įvaizdžio vertinimas ir kt.; padeda kontroliuoti nesveikus valgymo įpročius, įsitikinimus bei elgesį ir pan.
Asmenybės psichologija
Jungo analitinė psichologija
Klinikinė psichologija
Psichofiziologija
Psichologijos istorija
Psichoonkologija
Raidos psichologija
Šeimos psichologija
Socialinė psichologija
Sveikatos psichologija
Domiuosi šiomis psichoterapijos kryptimis:
Psichodinaminė psichoterapija
Egzistencinė terapija
Dėmesingu įsisąmoninimu grįsta kognityvinė terapija
Humanistinė psichoterapija
Kognityvinė (pažinimo) psichologija
© 2020 E. psichologija