Grytė Ruzgė

Psichologė | Kandidatė į psichoterapeutus

Per savo darbo patirtį supratau, kad psichologo darbe sudėtinga ir ko gero mažai veiksminga dirbti pagal kokį nors šabloną, schemą ar pan., nes jie gali sutrukdyti pamatyti Žmogų. Kiekvienas naujas susitikimas man yra netikėtumas, su kiekvienu klientu augame kartu ir mokomės vienas iš kito.

Apie mane

Kai 2000 metais įstojau į Vilniaus universitetą, jau labai gerai žinojau, kuo noriu būti „užaugus“. Dar studijuodama, baigiau Jaunimo linijos kursus ir kurį laiką savanoriavau teikdama emocinę pagalbą telefonu. Ir nors mano karjeroje buvo įvairių ieškojimų, šiuo metu mano pagrindinė veikla yra privati praktika. Labiausiai mano darbe mane žavi įvairovė, mėgstu dirbti su įvairiais klientais ir įvairiausiais jų klausimais. Taip susiklostė, kad nemaža dalis mano klientų yra LGBT asmenys ir jų artimieji. Šalia individualaus konsultavimo taip pat vedu įvairias grupes ir mokymus. Studijuoju egzistencinę terapiją Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute.

Konsultavimo / terapijos sritys:

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl mąstymo, jautimo ar elgesio pasikartojimo, kuris skiriasi nuo kultūroje priimtų normų ir yra susijęs su asmeninio ir socialinio funkcionavimo sunkumais (pav. narcisizmas, antisocialumas, ekscentriškumas, ribinis asmenybės sutrikimas) ir pan.

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl bent kelias savaites jaučiamos liūdnos ir dirglios nuotaikos bei energijos ir motyvacijos stokos; interesų susiaurėjimo ar patinkančios veiklos nebedžiuginimo; negalėjimo susikaupti bei priimti sprendimus; nemigos ar didelio poreikio miegoti; greitų kūno svorio pokyčių ir pan.

padeda aiškintis gyvenimo tikslą ir prasmę, susijusią su “savo kelio” ieškojimu, susidūrus su egzistenciniu nerimu, baime ir beprasmiškumu.

konsultuoja dėl: per didelio nerimo, nervingumo ar streso; jaučiamo diskomforto socialinėje aplinkoje (socialinis nerimas) ar staigių ir stiprių panikos atakų (panikos sutrikimas) ir pan.

konsultuoja šeimas ir moteris nėštumo metu ar po gimdymo, pogimdyminės depresijos, persileidimo ir kt. klausimais.

konsultuoja netekties ir gedėjimo klausimais ir padeda emociškai pasiruošti numatytai/ įvykusiai artimojo netekčiai.

konsultuoja dėl alkoholio, narkotikų bei kitų priklausomybių poveikio fizinei ir emocinei sveikatai; padeda sumažinti nepageidaujamą elgesį (pav. lošimas, apsipirkimas ir kt.) bei su priklausomybių nutraukimo keliamais iššūkiais (pav. emocinis diskomfortas, psichologinė ar fizinė kančia ir kt.) ir pan.

konsultuoja aukštos ir žemos savivertės klausimais; žemos savivertės asmenims padeda ugdyti pasitikėjimą savimi, didinti savęs vertinimą bei mažinti savikritiką ir pan.

konsultuoja asmenis ir jų artimuosius diskriminacijos, priespaudos, romantinės - seksualinės orientacijos, lyties tapatybės ir kitomis temomis; teikia palaikymą tranzicijos metu; padeda su tarpasmeniniais santykiais, šeimos bei kultūriniais iššūkiais ir pan.

konsultuoja klausimais, susijusiais su skyrybomis ir atsiskyrimu; įskaitant neištikimybės, išnaudojimo ar vaikų dalybos klausimais ir pan.

konsultuoja fizinio, seksualinio emocinio, psichologinio ir finansinio smurto/prievartos klausimais ir pan.

padeda išsiaiškinti norus ir poreikius santykiuose su draugais, šeima, partneriu, kolegomis bei spręsti problemas ir stiprinti pasitenkinimą, bendravimą ir pan.

padeda tėvams kurti ir įgyvendinti strategijas, padedančias įveikti stresą ir spręsti iššūkius, kylančius dėl vaikų auginimo, vystymosi, adaptacijos, jų palaikymo ir pan.

Profesinės veiklos sritys:

Egzistencinė terapija
Klinikinė psichologija
Kriminalinė psichologija
Teismo psichologija