Ilona Nomeikienė

Psichologė | Kandidatė į psichoterapeutus | Kandidatė į kūno psichoterapeutus

Esu tikra, kad kiekvieno žmogaus pokyčiai ir sėkmė priklauso tik nuo jo paties. Tikiu, kad kiekvienas žmogus turi vidinių resursų, galinčių padėti išspręsti visas jam iškilusias problemas, įveikti įvairiausias gyvenimo kelyje jį ištikusias krizes…

Tačiau kartais vienam tai padaryti būna pernelyg sunku. Psichologas – tai žmogus, galintis pagelbėti įveikti sudėtingus gyvenimo tarpsnius, padedantis atskleisti Jūsų vidinius resursus. Mes drauge ieškosime, iš kur ir kaip Jums semtis stiprybės... Aš būsiu šalia, Jus palaikysiu ir padėsiu Jums pamatyti, kur eiti toliau...

Apie mane

Santykyje tarp psichologo ir kliento man svarbiausia šiltas, betarpiškas tarpusavio kontaktas pagrįstas pasitikėjimo atmosfera. Konsultuodama ir vesdama seminarus taikau dailės terapijos ir geštalto technikas, metaforines ir projekcines metodikas, į kūną orientuotos terapijos technikas, kurios leidžia per trumpą laiką susidaryti savojo „aš“ vaizdinį, sugriauti asmeninius mitus apie pasaulį ir save. Leidžia sukurti pasitikėjimo atmosferą, įveikti vidinį pasipriešinimą, pašalinti sunkiai įveikiamus apsauginius psichikos barjerus, puikiai gelbėja tais atvejais, kai sunku kalbėti kuria nors tema arba sunku reikšti savo mintis, kai reikia nutiesti tiltą nuo vieno žmogaus link kito. Taip pat sudaro sąlygas vykti dialogui tarp žmogaus vidinio ir išorinio pasaulių, padeda pakeisti traumuojančias patirtis, suformuluoti ir išreikšti jas žodžiais.

Paauglių konsultavimas (konsultacijos rekomenduojamos, jei paauglys):

  • turi elgesio, emocinių, bendravimo sunkumų šeimoje arba mokykloje;
  • tapo uždaras, liūdnas, jaučiasi vienišas, nepasitiki savimi,
  • sunkiai valdo pyktį,
  • išgyvena (išgyveno) tėvų skyrybas, artimo žmogaus netektį,
  • patiria (patyrė) smurtą,
  • turi baimių, miego sutrikimų,
  • bet kuriais kitais atvejais, kai tėvai pastebi pasikeitusį paauglio elgesį.

Konsultavimo / terapijos sritys:

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl mąstymo, jautimo ar elgesio pasikartojimo, kuris skiriasi nuo kultūroje priimtų normų ir yra susijęs su asmeninio ir socialinio funkcionavimo sunkumais (pav. narcisizmas, antisocialumas, ekscentriškumas, ribinis asmenybės sutrikimas) ir pan.

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl bent kelias savaites jaučiamos liūdnos ir dirglios nuotaikos bei energijos ir motyvacijos stokos; interesų susiaurėjimo ar patinkančios veiklos nebedžiuginimo; negalėjimo susikaupti bei priimti sprendimus; nemigos ar didelio poreikio miegoti; greitų kūno svorio pokyčių ir pan.

padeda aiškintis gyvenimo tikslą ir prasmę, susijusią su “savo kelio” ieškojimu, susidūrus su egzistenciniu nerimu, baime ir beprasmiškumu.

konsultuoja šeimas ir moteris nėštumo metu ar po gimdymo, pogimdyminės depresijos, persileidimo ir kt. klausimais.

konsultuoja netekties ir gedėjimo klausimais ir padeda emociškai pasiruošti numatytai/ įvykusiai artimojo netekčiai.

padeda sumažinti nepageidaujamas, įkyrias mintis, vaizdinius ar impulsus, palaipsniu ugdant komfortą ir pasitikėjimą savimi, susiduriant su sunkiomis baimėmis, mintimis ir emocijomis.

konsultuoja dėl atsirandančio nerimo, streso, savikritikos ar atidėliojimo kylančio dėl per didelių išsikeltų sau lūkesčių ir neigiamo lyginimo savęs su kitais.

konsultuoja dėl pasireiškiančio staigaus pykčio ir pasipiktinimo protrūkių asmeniniame ir darbo aplinkoje; padeda ugdyti pykčio valdymą ir pan.

konsultuoja dėl savo kūno žalojimo (pav. pjaustymo, deginimo, braižymo, mušimo ir kt.); padeda identifikuoti ir tvarkyti žalojimą sukeliančias priežastis ir ugdyti emocijų bei kančios valdymo įgūdžius ir pan.

konsultuoja aukštos ir žemos savivertės klausimais; žemos savivertės asmenims padeda ugdyti pasitikėjimą savimi, didinti savęs vertinimą bei mažinti savikritiką ir pan.

konsultuoja asmenis, kurie susiduria su mintimis apie savižudybę dėl įvairių priežasčių (pav. nesėkmingi asmeniniai santykiai, sielvartas, medicininė liga ir kt.); padeda išsiaiškinti pagrindines priežastis, kurios sukelia elgesį/mintis apie savižudybę ir paruošti gydymo planą. Taip pat, konsultuoja ir savižudžių šeimos narius.

padeda seksualinės prievartos ir išpuolius išgyvenusiems asmenims, saugumu, geros savijautos ir sveikatos klausimais ir pan.

konsultuoja klausimais, susijusiais su skyrybomis ir atsiskyrimu; įskaitant neištikimybės, išnaudojimo ar vaikų dalybos klausimais ir pan.

konsultuoja fizinio, seksualinio emocinio, psichologinio ir finansinio smurto/prievartos klausimais ir pan.

konsultuoja dėl nesveikų streso valdymo būdų (rūkymas, gėrimas, lošimas ir kt.) bei padeda stiprinti sveikus įgūdžius/įpročius valdant bei įveikiant stresą ir pan.

padeda išsiaiškinti norus ir poreikius santykiuose su draugais, šeima, partneriu, kolegomis bei spręsti problemas ir stiprinti pasitenkinimą, bendravimą ir pan.

padeda tėvams kurti ir įgyvendinti strategijas, padedančias įveikti stresą ir spręsti iššūkius, kylančius dėl vaikų auginimo, vystymosi, adaptacijos, jų palaikymo ir pan.

Profesinės veiklos sritys:

Dailės terapija
Geštalt psichoterapija
Grupės terapija
Į sprendimus orientuota terapija
Sveikatos psichologija

Epsichologija-logo

Prenumeruokite naujienlaiškį.