Inga Leonavičiūtė

Psichologė | Psichoterapeutė

Jei jūs ieškote specialisto, kuris manosi tobulai išmanąs savo darbo specifiką, yra geriausias savo srities ekspertas ir geriau už jus žino, ko jums reikia, mums greičiausiai nepakeliui. Bet jei norite psichoterapeuto, su kuriuo galite pažinti, suprasti, augti ir atrasti, mokyti ir mokytis, tai gali būti tai, ko jums reikia.

Apie mane

Psichologija yra ta sritis, kuri mane domino jau baigiamosiose mokyklos klasėse, tiksliau buvau girdėjusi, kad yra toks dalykas ir kad tai įdomu. Tačiau kelias į psichologiją buvo kiek vingiuotas: studijuodama filosofiją ir socialinį darbą vis jaučiau psichologijos žinių stoką. Tas žingeidumas, noras pažinti ir suprasti, paskatino rinktis psichologijos studijas, vėliau psichoterapiją. Viena svarbiausių vertybių man yra pagarba žmogui, todėl konsultuodama visada stengiuosi už sunkumų, problemų ar sutrikimų matyti unikalų žmogų - vaiką ar suaugusįjį ir kartu su juo atrasti geriausiai toje situacijoje ir tam žmogui ar šeimai tinkamus pagalbos būdus.

Esu psichologė-kognityvinės ir elgesio terapijos psichoterapeutė, schemų terapijos kursantė, dėmesingo įsisąmoninimo mokytoja. Dirbu su vaikais, paaugliais, suaugusiaisiais. Sritis, kurioje specializuojuosi jau 15 metų - globa ir įvaikinimas, vedu mokymus esamiems ir būsimiems gobėjams, įtėviams, konsultuoju globėjų ir įtėvių šeimas.

Žinių ir patirties man padeda įgyti įvairūs profesiniai mokymai, praktiniai seminarai, supervizijos bei intervizjos, taip pat kiekvienas klientas leidžia man išmokti ir sužinoti kažką naujo, tobulėti ir augti kartu su juo.Dirbdama aš vadovaujuosi moto “Tobulėti gali tik pripažindamas savo netobulumą”, taigi stengiuosi kiek įmanoma gilinti savo profesines žinias, nebijau klysti ar pripažinti savo nežinojimo. Tai man leidžia kartu su klientu augti, kartu mokytis, suprasti ir pažinti.

Konsultavimo / terapijos sritys:

konsultuoja dėl adaptacijos mokymosi įstaigoje; asmeninio ir akademinio gyvenimo būdo suderinamumo; mokymosi proceso atidėliojimo, vengimo mokytis ar norimo rezultato nepasiekimo ir pan.

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl nesugebėjimo išlaikyti dėmesį; impulsyvumo, išsiblaškymo, užmaršumo, hiperaktyvumo ar emocijų protrūkių ir pan.

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl mąstymo, jautimo ar elgesio pasikartojimo, kuris skiriasi nuo kultūroje priimtų normų ir yra susijęs su asmeninio ir socialinio funkcionavimo sunkumais (pav. narcisizmas, antisocialumas, ekscentriškumas, ribinis asmenybės sutrikimas) ir pan.

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl bent kelias savaites jaučiamos liūdnos ir dirglios nuotaikos bei energijos ir motyvacijos stokos; interesų susiaurėjimo ar patinkančios veiklos nebedžiuginimo; negalėjimo susikaupti bei priimti sprendimus; nemigos ar didelio poreikio miegoti; greitų kūno svorio pokyčių ir pan.

padeda aiškintis praktikas susijusias su būties prasmės, vertybių ar laimės suvokimu, asmens vidine harmonija ir teigiamu santykiu su pasauliu.

padeda aiškintis gyvenimo tikslą ir prasmę, susijusią su “savo kelio” ieškojimu, susidūrus su egzistenciniu nerimu, baime ir beprasmiškumu.

supažindina su naudojamomis gydymo technikomis ir padeda įveikti baimę, nerimą, paniką susijusią su konkrečiomis fobijomis (pav. aukščio ar viešo kalbėjimo baimė, klaustrofobija ir kt.) ir pan.

padeda ugdyti dėmesio, įsiminimo bei susitelkimo į esamą momentą (į savo jausmus, mintis, elgesį ir aplinką) įgūdžius; konsultuoja dėl kvėpavimo, vizualizacijų ir meditacijos priemonių naudojimo ir pan.

parama sprendžiant atsirandančius iššūkius prieš įvaikinimą ir po jo (pav. šeimos dinamika, prieraišumas, elgesys, saugumas ir t.t.); sąveika su biologine šeima ir pan.

konsultuoja asmeninio ir profesinio augimo srityje, asmeninio gyvenimo ir karjeros suderinamumo klausimais; padeda išsiaiškinti tikslus, vertybes, asmenines savybes, stiprybes, gebėjimus ir pan.

konsultuoja dėl atsirandančių pokyčių nuotaikoje, emocijose, santykiuose, karjeroje, kurie atsiranda sužinojus diagnozę ar sergant; gyvenimo būdo ir medikamentų/ procedūrų naudojimo suderinimas;  kurie atsiranda sužinojus diagnozę ir pan.

padeda susitvarkyti su mintimis, jausmais ir elgesiu, kurie kyla dėl lėtinio skausmo; sudaromas individualus elgsenos planas, kuris gali apimti relaksacijos technikas, senų įsitikinimų apie skausmą  ar gyvenimo būdo keitimą, siekiant geriau susidoroti su skausmu ir pan.

konsultuoja dėl prevencinių ir įveikimo strategijų/ technikų kūrimo, siekiant stabilizuoti ekstremalius svyravimus tarp pakilios (manija/ hipomanija) ir irzlios (depresija) nuotaikos ir pan.

padeda ieškoti būdų, kaip pagerinti miego įpročius, išmokstant atsipalaidavimo, stresorių valdymo, nerimos mažinimo metodų; padeda sukurti sveiką miego higieną ir pan.

konsultuoja dėl: per didelio nerimo, nervingumo ar streso; jaučiamo diskomforto socialinėje aplinkoje (socialinis nerimas) ar staigių ir stiprių panikos atakų (panikos sutrikimas) ir pan.

konsultuoja šeimas ir moteris nėštumo metu ar po gimdymo, pogimdyminės depresijos, persileidimo ir kt. klausimais.

konsultuoja netekties ir gedėjimo klausimais ir padeda emociškai pasiruošti numatytai/ įvykusiai artimojo netekčiai.

padeda susidoroti su emocijomis, jausmais atsirandančiais dėl vaisingumo problemų.

padeda sumažinti nepageidaujamas, įkyrias mintis, vaizdinius ar impulsus, palaipsniu ugdant komfortą ir pasitikėjimą savimi, susiduriant su sunkiomis baimėmis, mintimis ir emocijomis.

konsultuoja dėl atsirandančio nerimo, streso, savikritikos ar atidėliojimo kylančio dėl per didelių išsikeltų sau lūkesčių ir neigiamo lyginimo savęs su kitais.

konsultuoja dėl įvykusių pavojingų ar bauginančių įvykių (nelaimingi atsitikimai; fizinis, emocinis, seksualinis smurtas; patyčios; stichinės nelaimės ir kt.), ir pasireiškiančių sutrikimo požymių; padeda atsitraukti nuo minčių apie traumavusį įvykį bei įveikti pasireiškiančius sutrikimo požymius ir pan.

konsultuoja dėl pasireiškiančio staigaus pykčio ir pasipiktinimo protrūkių asmeniniame ir darbo aplinkoje; padeda ugdyti pykčio valdymą ir pan.

konsultuoja dėl savo kūno žalojimo (pav. pjaustymo, deginimo, braižymo, mušimo ir kt.); padeda identifikuoti ir tvarkyti žalojimą sukeliančias priežastis ir ugdyti emocijų bei kančios valdymo įgūdžius ir pan.

konsultuoja aukštos ir žemos savivertės klausimais; žemos savivertės asmenims padeda ugdyti pasitikėjimą savimi, didinti savęs vertinimą bei mažinti savikritiką ir pan.

konsultuoja asmenis, kurie susiduria su mintimis apie savižudybę dėl įvairių priežasčių (pav. nesėkmingi asmeniniai santykiai, sielvartas, medicininė liga ir kt.); padeda išsiaiškinti pagrindines priežastis, kurios sukelia elgesį/mintis apie savižudybę ir paruošti gydymo planą. Taip pat, konsultuoja ir savižudžių šeimos narius.

konsultuoja klausimais, susijusiais su skyrybomis ir atsiskyrimu; įskaitant neištikimybės, išnaudojimo ar vaikų dalybos klausimais ir pan.

konsultuoja fizinio, seksualinio emocinio, psichologinio ir finansinio smurto/prievartos klausimais ir pan.

konsultuoja dėl nesveikų streso valdymo būdų (rūkymas, gėrimas, lošimas ir kt.) bei padeda stiprinti sveikus įgūdžius/įpročius valdant bei įveikiant stresą ir pan.

padeda išsiaiškinti norus ir poreikius santykiuose su draugais, šeima, partneriu, kolegomis bei spręsti problemas ir stiprinti pasitenkinimą, bendravimą ir pan.

padeda tėvams kurti ir įgyvendinti strategijas, padedančias įveikti stresą ir spręsti iššūkius, kylančius dėl vaikų auginimo, vystymosi, adaptacijos, jų palaikymo ir pan.

Profesinės veiklos sritys:

Asnybės psichologija
Dėmesingu įsisąmoninimu grįsta kognityvinė terapija
Dėmesingas įsisąmoninimas tėvystėje
Kognityvinė (pažinimo) psichologija
Kognityvinė analitinė terapija
Kognityvinė elgesio terapija
Pedagoginė psichologija

Priėmimo ir įsipareigojimo terapija
Raidos psichologija
Schemų terapija
Šeimos psichologija
Socialinė psichologija
Sveikatos psichologija
Užuojautos terapija