Jūratė Arlauskienė

Psichologė

Jei susikursime ramybę, harmoniją ir pusiausvyra savo mintyse, visa tai surasime ir savo gyvenime. Psichologija tai vienas iš raktų, kaip susigrąžinti prarastą pusiausvyrą ir gyvenimo džiaugsmą. Man pasisekė, nes gyvenime turėjau daug gerų mokytojų ir vis dar mokausi, todėl savo turimomis žiniomis ir patirtimi noriu dalintis ir padėti žmonėms jaustis geriau.

Apie mane

Esu klinikinė ir sveikatos psichologė. Turiu ilgametę psichologinio darbo patirtį pedagoginėje ir klinikinėje srityse. Patirtis tai dar vienas universitetas, tačiau vis tiek nuolat ieškau kur galėčiau pagilinti žinias. Po studijų dalyvavau daugelyje mokymų, seminarų. Susidomėjau sociodrama, vėliau psichodrama ir galiausiai keletą metų mokiausi sisteminės-fenomenologinės psichoterapijos.

Konsteliacijų metodas padėjo man suvokti naujas galimybes psichologijoje. Ypatingai domiuosi tuo, kaip mintys ir emocijos veikia žmogaus fizinį kūną, jo sveikatą, kaip atsiskleidžia slaptieji mūsų organizmo resursai pasveikti. Ne veltui Avicena yra pasakęs „Gydytojas kovoje su liga turi tris priemones – žodį , augalus ir skalpelį“.Profesinėje veikloje vadovaujuosi pagarba žmogui ir profesine etika.

Konsultavimo / terapijos sritys:

konsultuoja dėl adaptacijos mokymosi įstaigoje; asmeninio ir akademinio gyvenimo būdo suderinamumo; mokymosi proceso atidėliojimo, vengimo mokytis ar norimo rezultato nepasiekimo ir pan.

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl bent kelias savaites jaučiamos liūdnos ir dirglios nuotaikos bei energijos ir motyvacijos stokos; interesų susiaurėjimo ar patinkančios veiklos nebedžiuginimo; negalėjimo susikaupti bei priimti sprendimus; nemigos ar didelio poreikio miegoti; greitų kūno svorio pokyčių ir pan.

parama sprendžiant atsirandančius iššūkius prieš įvaikinimą ir po jo (pav. šeimos dinamika, prieraišumas, elgesys, saugumas ir t.t.); sąveika su biologine šeima ir pan.

padeda ieškoti būdų, kaip pagerinti miego įpročius, išmokstant atsipalaidavimo, stresorių valdymo, nerimos mažinimo metodų; padeda sukurti sveiką miego higieną ir pan.

konsultuoja dėl: per didelio nerimo, nervingumo ar streso; jaučiamo diskomforto socialinėje aplinkoje (socialinis nerimas) ar staigių ir stiprių panikos atakų (panikos sutrikimas) ir pan.

konsultuoja netekties ir gedėjimo klausimais ir padeda emociškai pasiruošti numatytai/ įvykusiai artimojo netekčiai.

padeda sumažinti nepageidaujamas, įkyrias mintis, vaizdinius ar impulsus, palaipsniu ugdant komfortą ir pasitikėjimą savimi, susiduriant su sunkiomis baimėmis, mintimis ir emocijomis.

konsultuoja dėl atsirandančio nerimo, streso, savikritikos ar atidėliojimo kylančio dėl per didelių išsikeltų sau lūkesčių ir neigiamo lyginimo savęs su kitais.

konsultuoja dėl įvykusių pavojingų ar bauginančių įvykių (nelaimingi atsitikimai; fizinis, emocinis, seksualinis smurtas; patyčios; stichinės nelaimės ir kt.), ir pasireiškiančių sutrikimo požymių; padeda atsitraukti nuo minčių apie traumavusį įvykį bei įveikti pasireiškiančius sutrikimo požymius ir pan.

konsultuoja dėl pasireiškiančio staigaus pykčio ir pasipiktinimo protrūkių asmeniniame ir darbo aplinkoje; padeda ugdyti pykčio valdymą ir pan.

konsultuoja aukštos ir žemos savivertės klausimais; žemos savivertės asmenims padeda ugdyti pasitikėjimą savimi, didinti savęs vertinimą bei mažinti savikritiką ir pan.

konsultuoja asmenis, kurie susiduria su mintimis apie savižudybę dėl įvairių priežasčių (pav. nesėkmingi asmeniniai santykiai, sielvartas, medicininė liga ir kt.); padeda išsiaiškinti pagrindines priežastis, kurios sukelia elgesį/mintis apie savižudybę ir paruošti gydymo planą. Taip pat, konsultuoja ir savižudžių šeimos narius.

konsultuoja klausimais, susijusiais su skyrybomis ir atsiskyrimu; įskaitant neištikimybės, išnaudojimo ar vaikų dalybos klausimais ir pan.

konsultuoja dėl nesveikų streso valdymo būdų (rūkymas, gėrimas, lošimas ir kt.) bei padeda stiprinti sveikus įgūdžius/įpročius valdant bei įveikiant stresą ir pan.

padeda išsiaiškinti norus ir poreikius santykiuose su draugais, šeima, partneriu, kolegomis bei spręsti problemas ir stiprinti pasitenkinimą, bendravimą ir pan.

Profesinės veiklos sritys:

Egzistencinė terapija
Į sprendimą orientuota terapija
Klinikinė psichologija
Kognityvinė elgesio terapija

Pedagoginė psichologija
Sisteminė terapija
Sveikatos psichologija
Teismo psichologija

Išsilavinimas ir patirtis:

  • Sisteminė- fenomenologinė psichoterapija
    Harmoningos asmenybės raidos asociacija | 2007 -2009
  • Psichologijos studijos
    Vytauto Didžiojo Universitetas | 2007

Kvalifikacijos kėlimo kursai ir seminarai:

Epsichologija-logo

Prenumeruokite naujienlaiškį.