Karolina Butautienė

Psichologė

Paprastų, bet genialių minčių specialistas, gerbiamas personažas Mikė Pukuotukas pasakė absoliučiai neginčijamus žodžius, jog patys drąsiausi gyvenime ištarti žodžiai yra: "Man reikia pagalbos!". Ir kas galėtų paneigti, jog prašyti pagalbos nėra lengva! Tačiau toks tas gyvenimas, jog kiekvienas mūsų susiduriame su akimirkomis, kai išsiaiškinti, suprasti bei spręsti asmeninius arba tarpasmeninius su psichologine savijauta ar elgesiu susijusius sunkumus, patiems kartais būna per sunku. Tačiau aš galiu prisidėti prie šių sunkumų sumažėjimo. Negaliu pažadėti, kad per akimirką viskas išsispręs, bet galiu užtikrinti, jog bendromis pastangomis galime surasti Jums geriausią sprendimą!

Apie mane

Sveiki. Aš esu psichologė Karolina. Pabaigusi savo bakalauro studijas, dirbti pagal specialybę neskubėjau, nes nebuvau apsisprendusi, kad tai man skirta specialybė. Tačiau ilgainiui supratau, kad man psichologija ne profesija, o gyvenimo būdas! Tada nėriau stačia galva į mokslus, baigiau sveikatos magistro studijas, kėliau kvalifikaciją įvairiuose mokymuose: meno terapijos, psichologinio konsultavimo, savižudybių intervencijos, psichologinėje diagnostikoje bei kituose mokymuose bei seminaruose, tai darau ir iki šiol. Todėl artimiausiu metu ketinu mokytis kognityvinės ir elgesio terapijos. Man labai svarbu nuolat tobulėti, domėtis ir prasmingai leisti savo laiką. Kadangi mano šeima kartais nukenčia dėl mano mokymų ir darbo krūvio, visą laisvą nuo darbo ir mokymų laiką skiriu tik jai! O jis geriausias tiesiog pasivažinėjimams su dviračiais, pasivaikščiojimams po mišką, pasisėdėjimams su draugais, o dar geriau – poilsinėms kelionėms! Ir, pabaigai, norėčiau pasidalinti dar viena išmintingojo Mikės Pukuotuko mintim, jog šiandiena Mikei yra pati mėgstamiausia diena, ir kiekvienam palinkėti, kuo daugiau mėgstamiausių dienų Jūsų gyvenime! Linkejimai, Psichologė Karolina

Konsultavimo / terapijos sritys:

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl nesugebėjimo išlaikyti dėmesį; impulsyvumo, išsiblaškymo, užmaršumo, hiperaktyvumo ar emocijų protrūkių ir pan.

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl mąstymo, jautimo ar elgesio pasikartojimo, kuris skiriasi nuo kultūroje priimtų normų ir yra susijęs su asmeninio ir socialinio funkcionavimo sunkumais (pav. narcisizmas, antisocialumas, ekscentriškumas, ribinis asmenybės sutrikimas) ir pan.

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl atsirandančių iššūkių; socialinio - emocinio, komunikacijos ir elgesio įgūdžių lavinimo.

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl bent kelias savaites jaučiamos liūdnos ir dirglios nuotaikos bei energijos ir motyvacijos stokos; interesų susiaurėjimo ar patinkančios veiklos nebedžiuginimo; negalėjimo susikaupti bei priimti sprendimus; nemigos ar didelio poreikio miegoti; greitų kūno svorio pokyčių ir pan.

padeda aiškintis praktikas susijusias su būties prasmės, vertybių ar laimės suvokimu, asmens vidine harmonija ir teigiamu santykiu su pasauliu.

padeda aiškintis gyvenimo tikslą ir prasmę, susijusią su “savo kelio” ieškojimu, susidūrus su egzistenciniu nerimu, baime ir beprasmiškumu.

supažindina su naudojamomis gydymo technikomis ir padeda įveikti baimę, nerimą, paniką susijusią su konkrečiomis fobijomis (pav. aukščio ar viešo kalbėjimo baimė, klaustrofobija ir kt.) ir pan.

padeda ugdyti dėmesio, įsiminimo bei susitelkimo į esamą momentą (į savo jausmus, mintis, elgesį ir aplinką) įgūdžius; konsultuoja dėl kvėpavimo, vizualizacijų ir meditacijos priemonių naudojimo ir pan.

parama sprendžiant atsirandančius iššūkius prieš įvaikinimą ir po jo (pav. šeimos dinamika, prieraišumas, elgesys, saugumas ir t.t.); sąveika su biologine šeima ir pan.

konsultuoja dėl atsirandančių pokyčių nuotaikoje, emocijose, santykiuose, karjeroje, kurie atsiranda sužinojus diagnozę ar sergant; gyvenimo būdo ir medikamentų/ procedūrų naudojimo suderinimas;  kurie atsiranda sužinojus diagnozę ir pan.

padeda susitvarkyti su mintimis, jausmais ir elgesiu, kurie kyla dėl lėtinio skausmo; sudaromas individualus elgsenos planas, kuris gali apimti relaksacijos technikas, senų įsitikinimų apie skausmą  ar gyvenimo būdo keitimą, siekiant geriau susidoroti su skausmu ir pan.

padeda ieškoti būdų, kaip pagerinti miego įpročius, išmokstant atsipalaidavimo, stresorių valdymo, nerimos mažinimo metodų; padeda sukurti sveiką miego higieną ir pan.

konsultuoja dėl: per didelio nerimo, nervingumo ar streso; jaučiamo diskomforto socialinėje aplinkoje (socialinis nerimas) ar staigių ir stiprių panikos atakų (panikos sutrikimas) ir pan.

konsultuoja šeimas ir moteris nėštumo metu ar po gimdymo, pogimdyminės depresijos, persileidimo ir kt. klausimais.

konsultuoja netekties ir gedėjimo klausimais ir padeda emociškai pasiruošti numatytai/ įvykusiai artimojo netekčiai.

padeda susidoroti su emocijomis, jausmais atsirandančiais dėl vaisingumo problemų.

konsultuoja dėl atsirandančio nerimo, streso, savikritikos ar atidėliojimo kylančio dėl per didelių išsikeltų sau lūkesčių ir neigiamo lyginimo savęs su kitais.

konsultuoja dėl alkoholio, narkotikų bei kitų priklausomybių poveikio fizinei ir emocinei sveikatai; padeda sumažinti nepageidaujamą elgesį (pav. lošimas, apsipirkimas ir kt.) bei su priklausomybių nutraukimo keliamais iššūkiais (pav. emocinis diskomfortas, psichologinė ar fizinė kančia ir kt.) ir pan.

konsultuoja dėl pasireiškiančio staigaus pykčio ir pasipiktinimo protrūkių asmeniniame ir darbo aplinkoje; padeda ugdyti pykčio valdymą ir pan.

konsultuoja dėl vaikui vėluojančio kalbos, mokymosi, augimo ir motorikos vystymosi; padeda vaikui ugdyti reikiamus įgūdžius ir pan.

konsultuoja dėl savo kūno žalojimo (pav. pjaustymo, deginimo, braižymo, mušimo ir kt.); padeda identifikuoti ir tvarkyti žalojimą sukeliančias priežastis ir ugdyti emocijų bei kančios valdymo įgūdžius ir pan.

konsultuoja aukštos ir žemos savivertės klausimais; žemos savivertės asmenims padeda ugdyti pasitikėjimą savimi, didinti savęs vertinimą bei mažinti savikritiką ir pan.

konsultuoja fizinio, seksualinio emocinio, psichologinio ir finansinio smurto/prievartos klausimais ir pan.

konsultuoja dėl nesveikų streso valdymo būdų (rūkymas, gėrimas, lošimas ir kt.) bei padeda stiprinti sveikus įgūdžius/įpročius valdant bei įveikiant stresą ir pan.

padeda išsiaiškinti norus ir poreikius santykiuose su draugais, šeima, partneriu, kolegomis bei spręsti problemas ir stiprinti pasitenkinimą, bendravimą ir pan.

padeda tėvams kurti ir įgyvendinti strategijas, padedančias įveikti stresą ir spręsti iššūkius, kylančius dėl vaikų auginimo, vystymosi, adaptacijos, jų palaikymo ir pan.

konsultuoja dėl valgymo sutrikimų, tokių kaip: anoreksija, bulimija, persivalgymas, kūno įvaizdžio vertinimas ir kt.; padeda kontroliuoti nesveikus valgymo įpročius, įsitikinimus bei elgesį ir pan.

Profesinės veiklos sritys:

Asmenybės psichologija
Autogeninė treniruotė
Dėmesingu įsisąmoninimu grįsta kognityvinė terapija
Grupės terapija

Kognityvinė elgesio terapija
Meno psichologija
Muzikos - garso terapija
Pasakojimo terapija
Pozityvioji psichoterapija

Šeimos psichologija
Sveikatos psichologija
Tarpasmeninė psichoterapija
Žaidimų terapija

Išsilavinimas ir patirtis:

  • VDU Sveikatos psichologijos magistras
    Kaunas, 2020
  • KU Psichologijos bakalauras
    Klaipeda, 2011

Kvalifikacijos kėlimo kursai ir seminarai:

Epsichologija-logo

Prenumeruokite naujienlaiškį.