Klaudijus Vitkauskas

Psichologas

Kartais galime pagauti save, kad mūsų emocijos ima kelti abejones, kelti konfliktus arba kaip tik mus “uždaro” nuo mums svarbių žmonių. Galbūt atrodo, kad einate skirtingais keliais su savo jausmais - nuolat abejojate, negalite priimti sprendimų, viskas atrodo per sunku, viską turiu padaryti “čia ir dabar” - toks paralyžuojantis nerimas yra rodiklis, kad reikia psichologo pagalbos. supervizijose, siekdamas kelti savo kompetenciją ir suteikti kuo kokybiškesnę pagalbą savo klientams.

Apie mane

Padedu suaugusiems, patiriantiems nerimo, depresijos simptomus, stresą, panikos priepuolius, fobijas, pykčio ar kitus emocinius sunkumus bei išgyvenantiems asmenines ar santykių krizes.

Terapijoje naudoju mokslu grįstas kognityvinės-elgesio terapijos technikas ir įrankius, taikau sąmoningo-buvimo (Mindfulness) principus. Dirbdamas kartu su klientu, siekiu sumažinti kliento perfekcionizmą, nepasitikėjimą savimi; auginti savivertę, psichologinį atsparumą ir lankstumą. Pastoviai lankausi individualiose ir grupinėse

Konsultavimo / terapijos sritys:

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl bent kelias savaites jaučiamos liūdnos ir dirglios nuotaikos bei energijos ir motyvacijos stokos; interesų susiaurėjimo ar patinkančios veiklos nebedžiuginimo; negalėjimo susikaupti bei priimti sprendimus; nemigos ar didelio poreikio miegoti; greitų kūno svorio pokyčių ir pan.

supažindina su naudojamomis gydymo technikomis ir padeda įveikti baimę, nerimą, paniką susijusią su konkrečiomis fobijomis (pav. aukščio ar viešo kalbėjimo baimė, klaustrofobija ir kt.) ir pan.

padeda ugdyti dėmesio, įsiminimo bei susitelkimo į esamą momentą (į savo jausmus, mintis, elgesį ir aplinką) įgūdžius; konsultuoja dėl kvėpavimo, vizualizacijų ir meditacijos priemonių naudojimo ir pan.

konsultuoja dėl prevencinių ir įveikimo strategijų/ technikų kūrimo, siekiant stabilizuoti ekstremalius svyravimus tarp pakilios (manija/ hipomanija) ir irzlios (depresija) nuotaikos ir pan.

padeda ieškoti būdų, kaip pagerinti miego įpročius, išmokstant atsipalaidavimo, stresorių valdymo, nerimos mažinimo metodų; padeda sukurti sveiką miego higieną ir pan.

konsultuoja dėl: per didelio nerimo, nervingumo ar streso; jaučiamo diskomforto socialinėje aplinkoje (socialinis nerimas) ar staigių ir stiprių panikos atakų (panikos sutrikimas) ir pan.

konsultuoja netekties ir gedėjimo klausimais ir padeda emociškai pasiruošti numatytai/ įvykusiai artimojo netekčiai.

padeda sumažinti nepageidaujamas, įkyrias mintis, vaizdinius ar impulsus, palaipsniu ugdant komfortą ir pasitikėjimą savimi, susiduriant su sunkiomis baimėmis, mintimis ir emocijomis.

konsultuoja dėl atsirandančio nerimo, streso, savikritikos ar atidėliojimo kylančio dėl per didelių išsikeltų sau lūkesčių ir neigiamo lyginimo savęs su kitais.

konsultuoja dėl įvykusių pavojingų ar bauginančių įvykių (nelaimingi atsitikimai; fizinis, emocinis, seksualinis smurtas; patyčios; stichinės nelaimės ir kt.), ir pasireiškiančių sutrikimo požymių; padeda atsitraukti nuo minčių apie traumavusį įvykį bei įveikti pasireiškiančius sutrikimo požymius ir pan.

konsultuoja dėl pasireiškiančio staigaus pykčio ir pasipiktinimo protrūkių asmeniniame ir darbo aplinkoje; padeda ugdyti pykčio valdymą ir pan.

konsultuoja aukštos ir žemos savivertės klausimais; žemos savivertės asmenims padeda ugdyti pasitikėjimą savimi, didinti savęs vertinimą bei mažinti savikritiką ir pan.

konsultuoja klausimais, susijusiais su skyrybomis ir atsiskyrimu; įskaitant neištikimybės, išnaudojimo ar vaikų dalybos klausimais ir pan.

konsultuoja dėl nesveikų streso valdymo būdų (rūkymas, gėrimas, lošimas ir kt.) bei padeda stiprinti sveikus įgūdžius/įpročius valdant bei įveikiant stresą ir pan.

padeda išsiaiškinti norus ir poreikius santykiuose su draugais, šeima, partneriu, kolegomis bei spręsti problemas ir stiprinti pasitenkinimą, bendravimą ir pan.

Profesinės veiklos sritys:

Dėmesingu įsisąmoninimu grįsta kognityvinė terapija
Eklektinė psichoterapija
Klinikinė psichologija
Kognityvinė elgesio terapija
Psichodinaminė psichoterapija
Psichoanalitinė psichoterapija
Schemų terapija

Epsichologija-logo

Prenumeruokite naujienlaiškį.