Kristina Ušackienė

Psichologė | Kandidatė į psichoterapeutus

Tikiu, kad kiekvienoje, net ir pačioje sunkiausioje situacijoje yra išeitis, net jei tuo metu jos ir nematome. Saugus, atviras ryšys padeda į sunkumus pažvelgti naujai.

Apie mane

Esu sveikatos psichologė. Dar studijuojant magistrantūroje pradėjau dirbti Valkininkų kardiologinėje sanatorijoje. Ten susidūriau su žmonėmis, kurie reabilitaciją po operacijos prilygino antram gimimui, kurie dalinosi virsmais vertybinėje sistomoje, atradimais apie “tikrus” dalykus, kurie kėlė egzistencinius klausimus. Kartais jausdavausi, kad kalbėdamasi, o dar dažniau – klausydamasi, gaudavau žymiai daugiau, nei duodavau. Tačiau kartu stiprėjo suvokimas, kaip svarbu sudėtingose situacijose yra socialinis palaikymas ir/ar tiesiog buvimas kartu.

Kita profesiškai svarbi vieta - vaikų gerovės centras “Pastogė”, kuriame dirbau virš 15 m. Šiuo laikotarpiu pagrindinį dėmesį skyriau prieraišumo temai taip pat įvaikinimo ir globos psichologiniams ypatumams. Apskritai, šeima, gyvybė – vienos svarbiausių vertybių, kuriomis vadovaujuosi gyvenime. Turbūt neatsitiktinai profesinis kelias pasisuko, kad šiuo metu vedu savitarpio paramos grupę einantiems nevaisingumo keliu.

Konsultavimo / terapijos sritys:

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl mąstymo, jautimo ar elgesio pasikartojimo, kuris skiriasi nuo kultūroje priimtų normų ir yra susijęs su asmeninio ir socialinio funkcionavimo sunkumais (pav. narcisizmas, antisocialumas, ekscentriškumas, ribinis asmenybės sutrikimas) ir pan.

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl bent kelias savaites jaučiamos liūdnos ir dirglios nuotaikos bei energijos ir motyvacijos stokos; interesų susiaurėjimo ar patinkančios veiklos nebedžiuginimo; negalėjimo susikaupti bei priimti sprendimus; nemigos ar didelio poreikio miegoti; greitų kūno svorio pokyčių ir pan.

padeda aiškintis gyvenimo tikslą ir prasmę, susijusią su “savo kelio” ieškojimu, susidūrus su egzistenciniu nerimu, baime ir beprasmiškumu.

parama sprendžiant atsirandančius iššūkius prieš įvaikinimą ir po jo (pav. šeimos dinamika, prieraišumas, elgesys, saugumas ir t.t.); sąveika su biologine šeima ir pan.

konsultuoja dėl: per didelio nerimo, nervingumo ar streso; jaučiamo diskomforto socialinėje aplinkoje (socialinis nerimas) ar staigių ir stiprių panikos atakų (panikos sutrikimas) ir pan.

konsultuoja šeimas ir moteris nėštumo metu ar po gimdymo, pogimdyminės depresijos, persileidimo ir kt. klausimais.

konsultuoja netekties ir gedėjimo klausimais ir padeda emociškai pasiruošti numatytai/ įvykusiai artimojo netekčiai.

padeda susidoroti su emocijomis, jausmais atsirandančiais dėl vaisingumo problemų.

konsultuoja dėl atsirandančio nerimo, streso, savikritikos ar atidėliojimo kylančio dėl per didelių išsikeltų sau lūkesčių ir neigiamo lyginimo savęs su kitais.

konsultuoja dėl įvykusių pavojingų ar bauginančių įvykių (nelaimingi atsitikimai; fizinis, emocinis, seksualinis smurtas; patyčios; stichinės nelaimės ir kt.), ir pasireiškiančių sutrikimo požymių; padeda atsitraukti nuo minčių apie traumavusį įvykį bei įveikti pasireiškiančius sutrikimo požymius ir pan.

konsultuoja dėl alkoholio, narkotikų bei kitų priklausomybių poveikio fizinei ir emocinei sveikatai; padeda sumažinti nepageidaujamą elgesį (pav. lošimas, apsipirkimas ir kt.) bei su priklausomybių nutraukimo keliamais iššūkiais (pav. emocinis diskomfortas, psichologinė ar fizinė kančia ir kt.) ir pan.

konsultuoja dėl pasireiškiančio staigaus pykčio ir pasipiktinimo protrūkių asmeniniame ir darbo aplinkoje; padeda ugdyti pykčio valdymą ir pan.

konsultuoja dėl savo kūno žalojimo (pav. pjaustymo, deginimo, braižymo, mušimo ir kt.); padeda identifikuoti ir tvarkyti žalojimą sukeliančias priežastis ir ugdyti emocijų bei kančios valdymo įgūdžius ir pan.

konsultuoja aukštos ir žemos savivertės klausimais; žemos savivertės asmenims padeda ugdyti pasitikėjimą savimi, didinti savęs vertinimą bei mažinti savikritiką ir pan.

konsultuoja asmenis, kurie susiduria su mintimis apie savižudybę dėl įvairių priežasčių (pav. nesėkmingi asmeniniai santykiai, sielvartas, medicininė liga ir kt.); padeda išsiaiškinti pagrindines priežastis, kurios sukelia elgesį/mintis apie savižudybę ir paruošti gydymo planą. Taip pat, konsultuoja ir savižudžių šeimos narius.

padeda seksualinės prievartos ir išpuolius išgyvenusiems asmenims, saugumu, geros savijautos ir sveikatos klausimais ir pan.

konsultuoja klausimais, susijusiais su skyrybomis ir atsiskyrimu; įskaitant neištikimybės, išnaudojimo ar vaikų dalybos klausimais ir pan.

konsultuoja dėl nesveikų streso valdymo būdų (rūkymas, gėrimas, lošimas ir kt.) bei padeda stiprinti sveikus įgūdžius/įpročius valdant bei įveikiant stresą ir pan.

padeda išsiaiškinti norus ir poreikius santykiuose su draugais, šeima, partneriu, kolegomis bei spręsti problemas ir stiprinti pasitenkinimą, bendravimą ir pan.

padeda tėvams kurti ir įgyvendinti strategijas, padedančias įveikti stresą ir spręsti iššūkius, kylančius dėl vaikų auginimo, vystymosi, adaptacijos, jų palaikymo ir pan.

konsultuoja dėl valgymo sutrikimų, tokių kaip: anoreksija, bulimija, persivalgymas, kūno įvaizdžio vertinimas ir kt.; padeda kontroliuoti nesveikus valgymo įpročius, įsitikinimus bei elgesį ir pan.

Profesinės veiklos sritys:

Asmenybės psichologija
Autogeninė treniruotė
Dailės terapija
Egzistencinė terapija
Grupės terapija

Į sprendimus orientuota terapija
Klinikinė psichologija
Naratyvinė terapija
Psichoanalitinė psichoterapija
Psichodinaminė psichoterapija

Šeimos psichologija
Socialinė psichologija
Sveikatos psichologija
Tarpasmeninė psichoterapija