Marina Guptor

Psichologė | Mediatorė | Kandidatė į psichoterapeutus

Harmonijos su savimi ir pasauliu paieškos atvedė mane į psichologiją. Harmonija – tai sielos būsena, kuriai reikalingos ne tik sąlygos. Teigiamus momentus būtina išmokti pastebėti, o pasitenkinimo būseną verta mokėti išlaikyti. Būtent dėl šių momentų ir būsenų aš matau savo užduotį šioje profesijoje, t.y. Padėti atrasti harmoniją su savimi ir pasauliu, nepriklausomai nuo to, kokios sąlygos aplinkui.

Apie mane

Psichologe dirbu daugiau kaip 5 metus, savanoriavau “Jaunimo linijoje” apie 5 metus.

Dirbu su vaikais ir jų tėvais, padedu jiems atrasti resursus įveikti sunkumus mokykloje ir gyvenime.
Darbe su poromis kartu ieškome kompromisų, mokomės klausytis ir girdėti vienas kitą, ne tik matyti, bet ir pastebėti kitą ir save santykyje su kitu, iš naujo atrasti partnerį ir save.

Darbas su suaugusiais visada įvairus ir nenuspėjamas, nes kiekvienas ateina su savo poreikiais ir savo gyvenimo istorija bei patirtimi. Mes kartu saugioje aplinkoje gilinamės į jausmų ir minčių pasaulį, susitinkame su baime, nerimu, gėda ir kartu ieškome resursų, stipriname psichologinį atsparumą, didiname sąmoningumą.

Su ikimokyklinukais ir jų tėvais dirbu kaip darželio psichologė. Tuo pačiu metu nuolat dirbu įvairiuose projektuose, skirtuose mokiniams, jų tėvams ir mokytojams. Šiuo metu taip pat dirbu projekte ir konsultuoju studentus. Taip pat turiu ir privatų kabinetą, į kurį ateina tiek vaikai, tiek suaugę.

Vedu: tėvystės / sąmoningumo / vaikų socialinių įgūdžių gerinimo / paauglių ir suaugusiųjų grupes. Taip pat, vedu įvairius mokymus, skaitau paskaitas bei rengiu straipsnius įvairiomis temomis. Nuolat mokausi ir keliu savo kvalifikaciją. 

 

Konsultavimo / terapijos sritys:

konsultuoja dėl adaptacijos mokymosi įstaigoje; asmeninio ir akademinio gyvenimo būdo suderinamumo; mokymosi proceso atidėliojimo, vengimo mokytis ar norimo rezultato nepasiekimo ir pan.

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl nesugebėjimo išlaikyti dėmesį; impulsyvumo, išsiblaškymo, užmaršumo, hiperaktyvumo ar emocijų protrūkių ir pan.

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl mąstymo, jautimo ar elgesio pasikartojimo, kuris skiriasi nuo kultūroje priimtų normų ir yra susijęs su asmeninio ir socialinio funkcionavimo sunkumais (pav. narcisizmas, antisocialumas, ekscentriškumas, ribinis asmenybės sutrikimas) ir pan.

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl bent kelias savaites jaučiamos liūdnos ir dirglios nuotaikos bei energijos ir motyvacijos stokos; interesų susiaurėjimo ar patinkančios veiklos nebedžiuginimo; negalėjimo susikaupti bei priimti sprendimus; nemigos ar didelio poreikio miegoti; greitų kūno svorio pokyčių ir pan.

padeda aiškintis praktikas susijusias su būties prasmės, vertybių ar laimės suvokimu, asmens vidine harmonija ir teigiamu santykiu su pasauliu.

padeda aiškintis gyvenimo tikslą ir prasmę, susijusią su “savo kelio” ieškojimu, susidūrus su egzistenciniu nerimu, baime ir beprasmiškumu.

supažindina su naudojamomis gydymo technikomis ir padeda įveikti baimę, nerimą, paniką susijusią su konkrečiomis fobijomis (pav. aukščio ar viešo kalbėjimo baimė, klaustrofobija ir kt.) ir pan.

padeda ugdyti dėmesio, įsiminimo bei susitelkimo į esamą momentą (į savo jausmus, mintis, elgesį ir aplinką) įgūdžius; konsultuoja dėl kvėpavimo, vizualizacijų ir meditacijos priemonių naudojimo ir pan.

parama sprendžiant atsirandančius iššūkius prieš įvaikinimą ir po jo (pav. šeimos dinamika, prieraišumas, elgesys, saugumas ir t.t.); sąveika su biologine šeima ir pan.

konsultuoja asmeninio ir profesinio augimo srityje, asmeninio gyvenimo ir karjeros suderinamumo klausimais; padeda išsiaiškinti tikslus, vertybes, asmenines savybes, stiprybes, gebėjimus ir pan.

padeda ieškoti būdų, kaip pagerinti miego įpročius, išmokstant atsipalaidavimo, stresorių valdymo, nerimos mažinimo metodų; padeda sukurti sveiką miego higieną ir pan.

konsultuoja dėl: per didelio nerimo, nervingumo ar streso; jaučiamo diskomforto socialinėje aplinkoje (socialinis nerimas) ar staigių ir stiprių panikos atakų (panikos sutrikimas) ir pan.

konsultuoja šeimas ir moteris nėštumo metu ar po gimdymo, pogimdyminės depresijos, persileidimo ir kt. klausimais.

konsultuoja netekties ir gedėjimo klausimais ir padeda emociškai pasiruošti numatytai/ įvykusiai artimojo netekčiai.

konsultuoja dėl atsirandančio nerimo, streso, savikritikos ar atidėliojimo kylančio dėl per didelių išsikeltų sau lūkesčių ir neigiamo lyginimo savęs su kitais.

konsultuoja dėl pasireiškiančio staigaus pykčio ir pasipiktinimo protrūkių asmeniniame ir darbo aplinkoje; padeda ugdyti pykčio valdymą ir pan.

konsultuoja dėl vaikui vėluojančio kalbos, mokymosi, augimo ir motorikos vystymosi; padeda vaikui ugdyti reikiamus įgūdžius ir pan.

konsultuoja dėl savo kūno žalojimo (pav. pjaustymo, deginimo, braižymo, mušimo ir kt.); padeda identifikuoti ir tvarkyti žalojimą sukeliančias priežastis ir ugdyti emocijų bei kančios valdymo įgūdžius ir pan.

konsultuoja aukštos ir žemos savivertės klausimais; žemos savivertės asmenims padeda ugdyti pasitikėjimą savimi, didinti savęs vertinimą bei mažinti savikritiką ir pan.

konsultuoja klausimais, susijusiais su skyrybomis ir atsiskyrimu; įskaitant neištikimybės, išnaudojimo ar vaikų dalybos klausimais ir pan.

konsultuoja fizinio, seksualinio emocinio, psichologinio ir finansinio smurto/prievartos klausimais ir pan.

konsultuoja dėl nesveikų streso valdymo būdų (rūkymas, gėrimas, lošimas ir kt.) bei padeda stiprinti sveikus įgūdžius/įpročius valdant bei įveikiant stresą ir pan.

padeda išsiaiškinti norus ir poreikius santykiuose su draugais, šeima, partneriu, kolegomis bei spręsti problemas ir stiprinti pasitenkinimą, bendravimą ir pan.

padeda tėvams kurti ir įgyvendinti strategijas, padedančias įveikti stresą ir spręsti iššūkius, kylančius dėl vaikų auginimo, vystymosi, adaptacijos, jų palaikymo ir pan.

konsultuoja dėl valgymo sutrikimų, tokių kaip: anoreksija, bulimija, persivalgymas, kūno įvaizdžio vertinimas ir kt.; padeda kontroliuoti nesveikus valgymo įpročius, įsitikinimus bei elgesį ir pan.

Profesinės veiklos sritys:

Asmenybės psichologija
Autogeninė treniruotė
Eklektinė psichoterapija
Ekonomikos psichologija
Dėmesingu įsisąmoninimu grįsta kognityvinė terapija Geštalt psichoterapija
Grupės terapija
Į sprendimus orientuota terapija

Kognityvinė (pažinimo) psichologija
Kognityvinė elgesio terapija
Neuropsichologija
Organizacinė ir darbo psichologija
Pedagoginė psichologija
Pozityvioji psichoterapija
Priėmimo ir įsipareigojimo terapija
Raidos psichologija

Schemų terapija
Šeimos psichologija
Socialinė psichologija
Sveikatos psichologija
Tarpkultūrinė psichologija
Užuojautos terapija
Žaidimų terapija

Epsichologija-logo

Prenumeruokite naujienlaiškį.