Sigita Glumbakaitė

Psichologė

Sunkumus, problemas, nežinią aš priimu kaip natūralią gyvenimo dalį, nuo kurios nėra apsaugotas nei vienas mūsų. Didesnes ar mažesnes problemas sprendžiame bene kasdien, tačiau kartais susiduriame su asmeniškai dar nepatirta, nepažįstama situacija. Gali užklupti nerimas, stresas, nežinia, pasimetimas. Patiriant sunkius jausmus, jaučiant vidinį chaosą nusiraminimo galime ieškoti kartu. Nuoširdaus ir lygiaverčio pokalbio metu nagrinėsime tai, kas slegia, ieškosime vidinių išteklių arba lavinsime naujus įgūdžius, kurie padės įgyti daugiau pasitikėjimo savimi, taps atspirtimi sunkioje situacijoje.

Apie mane

Pradėjusi studijas Vilniaus universitete, toliau žinias gilinau Leiden universitete Nyderlanduose, klinikinės psichologijos magistrantūros studijose. Ši kelionė buvo ne tik puiki proga pasimokyti iš kitų šalių praktikos, bet ir milžiniškas iššūkis man pačiai. Šis sprendimas, atnešęs tiek daug patyrimų, leido dar giliau suvokti, kad kasdien vis labiau pažindinuosi su savimi. Anksčiau į praeities patyrimus atsisukdavau gana retai, tad ne kartą nustebindavo realizacijos, kaip seniai kažkas nutiko ir kaip nuo to laiko pasikeičiau. Dabar mokinuosi procesą stebėti nuolat, būti jo dalimi. Mokausi džiaugtis ne tik rezultatais, bet ir procesu, kuriuo tų rezultatų siekiama. Jaučiu, kad tai atneša daugiau ramybės, laimės, pasitikėjimo savimi bei leidimo sau būti tokia, kokia esu.

Kartais svarstau, ar yra kita specialybė be psichologijos, duodanti šitiek naudos ne tik asmeniui, kuris naudojasi specialisto paslaugomis bet ir pačiam specialistui. Kiekviena asmeninė įžvalga, pastebėjimas mane džiugiai nustebina. Net jei ta įžvalga nėra visai maloni – kartais tenka sau pripažinti ir nepatogių dalykų – suvokiu tai kaip pirmą žingsnį tobulėjimo link. Šis jausmas ir yra viena priežasčių, kodėl esu psichologė. Suvokiau, kad noriu šiuo jausmu dalintis padėdama kitiems jį atrasti savo gyvenimuose.

Konsultavimo / terapijos sritys:

padeda suprasti sutrikimą ir konsultuoja dėl bent kelias savaites jaučiamos liūdnos ir dirglios nuotaikos bei energijos ir motyvacijos stokos; interesų susiaurėjimo ar patinkančios veiklos nebedžiuginimo; negalėjimo susikaupti bei priimti sprendimus; nemigos ar didelio poreikio miegoti; greitų kūno svorio pokyčių ir pan.

padeda ugdyti dėmesio, įsiminimo bei susitelkimo į esamą momentą (į savo jausmus, mintis, elgesį ir aplinką) įgūdžius; konsultuoja dėl kvėpavimo, vizualizacijų ir meditacijos priemonių naudojimo ir pan.

padeda ieškoti būdų, kaip pagerinti miego įpročius, išmokstant atsipalaidavimo, stresorių valdymo, nerimos mažinimo metodų; padeda sukurti sveiką miego higieną ir pan.

konsultuoja dėl: per didelio nerimo, nervingumo ar streso; jaučiamo diskomforto socialinėje aplinkoje (socialinis nerimas) ar staigių ir stiprių panikos atakų (panikos sutrikimas) ir pan.

konsultuoja netekties ir gedėjimo klausimais ir padeda emociškai pasiruošti numatytai/ įvykusiai artimojo netekčiai.

konsultuoja dėl atsirandančio nerimo, streso, savikritikos ar atidėliojimo kylančio dėl per didelių išsikeltų sau lūkesčių ir neigiamo lyginimo savęs su kitais.

konsultuoja dėl pasireiškiančio staigaus pykčio ir pasipiktinimo protrūkių asmeniniame ir darbo aplinkoje; padeda ugdyti pykčio valdymą ir pan.

konsultuoja dėl savo kūno žalojimo (pav. pjaustymo, deginimo, braižymo, mušimo ir kt.); padeda identifikuoti ir tvarkyti žalojimą sukeliančias priežastis ir ugdyti emocijų bei kančios valdymo įgūdžius ir pan.

konsultuoja aukštos ir žemos savivertės klausimais; žemos savivertės asmenims padeda ugdyti pasitikėjimą savimi, didinti savęs vertinimą bei mažinti savikritiką ir pan.

konsultuoja asmenis, kurie susiduria su mintimis apie savižudybę dėl įvairių priežasčių (pav. nesėkmingi asmeniniai santykiai, sielvartas, medicininė liga ir kt.); padeda išsiaiškinti pagrindines priežastis, kurios sukelia elgesį/mintis apie savižudybę ir paruošti gydymo planą. Taip pat, konsultuoja ir savižudžių šeimos narius.

konsultuoja dėl nesveikų streso valdymo būdų (rūkymas, gėrimas, lošimas ir kt.) bei padeda stiprinti sveikus įgūdžius/įpročius valdant bei įveikiant stresą ir pan.

padeda išsiaiškinti norus ir poreikius santykiuose su draugais, šeima, partneriu, kolegomis bei spręsti problemas ir stiprinti pasitenkinimą, bendravimą ir pan.

Profesinės veiklos sritys:

Klinikinė psichologija
Kognityvinė elgesio terapija
Psichodinaminė psichoterapija

Epsichologija-logo

Prenumeruokite naujienlaiškį.