Ugnė Juodytė

Psichologė | Kandidatė į psichoterapeutus

Nuoširdžiai tikiu, kad išminties pauzė turi labai daug galios. Joje turime galimybę atsisukti į save, pagauti lekiančias mintis, emocijų gausą ir patyrinėti jų intensyvumą, vėl pajausti savo kūną, kuris dažnai parodo, kokie mūsų poreikiai yra pamiršti.

Tad susitikimuose spausime stop mygtuką ir būsime dabartyje. Tiek kiek pavyks, tiek kiek bus reikalinga. Sustojus tyrinėsime santykį su savimi, kitais, situacijomis. O paskui ieškosime kurlink judėti tolyn, kad gyvenime patirtumėte kuo daugiau džiaugsmo akimirkų ar lengviau išbūtumėte sudėtingas situacijas.

Apie mane

2005 pradėjau profesinę kelionę psichologijos srityje. Esu verslo psichologijos magistrė, koučingo specialistė (ICF), Geštalt psichoterapijos praktikė (3 metai studijų). Nuo 2013 metų dirbau Mykolo Romerio universitete. Septynerius metus dirbau organizacijoje, kuri labai profesionaliai dirba su darbuotojų ugdymu ir taiko pačias geriausias praktikas tam, kad jos žmonės augtų. Tai buvo labai intensyvus mano pačios mokymosi etapas ir galimybė išbandyti/ prisidėti/ kurti sistemas, padedančias organizacijos žmonėms kurti daugiau vertės.

Taip pat turėjau galimybę išvykti ir pagyventi kitoje šalyje. Išvykdama iš Lietuvos buvau nusprendusi, kad tai mokymosi kelionė, bet nei ko mokysiuosi, nei kokia forma nežinojau. Pirmo mėnesio atradimas buvo tai, kad esu ne tik tai, ką dirbu. Teko iš naujo atsakyti sau į klausimą – o kas ta Ugnė?

Viena pamatinių pamokų – efektyvumas. Būdama Lietuvoje buvau labai produktyvi, nes visos veikos man teikė džiaugsmo, bet tokio efektyvumo, vertės kūrimo, kokio norėjau – nepasiekdavau. Pasirodo – tereikėjo tapti mažiau produktyvia. Ir viskas dėliojasi į savas vietas.

Receptas: atlik mažiau veiksmų ir tik tuos, kurie kuria didžiausią vertę!

Pasidariau ilgą pauzę nuo visų man įprastų veiklų ir santykių su žmonėmis. Pauzė truko 6 mėnesius. Ir su dideliu energijos kiekiu grįžau į Lietuvą.

Dabar esu laiminga moteris, mama ir psichologė bei verslių moterų erdvių kūrėja.

Konsultavimo / terapijos sritys:

padeda ugdyti dėmesio, įsiminimo bei susitelkimo į esamą momentą (į savo jausmus, mintis, elgesį ir aplinką) įgūdžius; konsultuoja dėl kvėpavimo, vizualizacijų ir meditacijos priemonių naudojimo ir pan.

konsultuoja asmeninio ir profesinio augimo srityje, asmeninio gyvenimo ir karjeros suderinamumo klausimais; padeda išsiaiškinti tikslus, vertybes, asmenines savybes, stiprybes, gebėjimus ir pan.

konsultuojama dėl prisitaikymo prie naujos aplinkos ir skirtingos kultūros; streso ar liūdesio valdymo, kuris kyla dėl išsiskyrimo su pažįstamomis vietomis ar žmonėmis ir pan.

konsultuoja dėl: per didelio nerimo, nervingumo ar streso; jaučiamo diskomforto socialinėje aplinkoje (socialinis nerimas) ar staigių ir stiprių panikos atakų (panikos sutrikimas) ir pan.

konsultuoja šeimas ir moteris nėštumo metu ar po gimdymo, pogimdyminės depresijos, persileidimo ir kt. klausimais.

konsultuoja dėl atsirandančio nerimo, streso, savikritikos ar atidėliojimo kylančio dėl per didelių išsikeltų sau lūkesčių ir neigiamo lyginimo savęs su kitais.

konsultuoja aukštos ir žemos savivertės klausimais; žemos savivertės asmenims padeda ugdyti pasitikėjimą savimi, didinti savęs vertinimą bei mažinti savikritiką ir pan.

konsultuoja dėl nesveikų streso valdymo būdų (rūkymas, gėrimas, lošimas ir kt.) bei padeda stiprinti sveikus įgūdžius/įpročius valdant bei įveikiant stresą ir pan.

padeda išsiaiškinti norus ir poreikius santykiuose su draugais, šeima, partneriu, kolegomis bei spręsti problemas ir stiprinti pasitenkinimą, bendravimą ir pan.

Profesinės veiklos sritys:

Asmenybės psichologija
Dėmesingu įsisąmoninimu grįsta kognityvinė terapija
Geštalt psichoterapija
Organizacinė ir darbo psichologija
Schemų terapija

Išsilavinimas ir patirtis:

 • Individualioji Geštalt terapija
  Vilniaus Geštalt institutas | 2016 - dabar
 • Verslo psichologija, magistro kvalifikacinis laipsnis.
  Mykolo Romerio universitetas | 2009 - 2011
 • Mindfulness.
  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos klinika | 2018 - 2019.
 • Schemų terapijos sertifikavimo kursas.
  Sankt Peterburgo schemų terapijos institutas | 2020

Kvalifikacijos kėlimo kursai ir seminarai:

Straipsnių ir mokslinių darbų publikacijos:

Epsichologija-logo

Prenumeruokite naujienlaiškį.