komanda

Savitarpio pagalbos grupė, patyrus artimo savižudybę

Visuomenėje vis dar gajus mitas, kad savižudybės tema kalbėti nereikia, kad nusižudžiusiojo artimieji turi patys vieni kęsti vidinį skausmą, o neretai ir jausti gėdą ar kaltę dėl to, kas įvyko. Artimojo savižudybė – ypač sukrečianti ir slegiančių emocijų kupina patirtis, paliečianti visą šeimą. Nusižudžius brangiam žmogui, sunku ir nejauku apie tai kalbėti, tačiau svarbu nelikti vienam su savo mintimis, ir atvirai pasikalbėti. Niekas geriau negali suprasti to, kuris patyrė skaudų, dažnai netikėtą atsisveikinimą su savo artimuoju, nei tą patį patyręs žmogus. 

Ši savitarpio pagalbos grupė atvira visiems, kurie neteko artimojo dėl savižudybės. Buvimas grupėje su tais, kurie ieško atsakymų ir išgyvena skaudžius jausmus, suteikia galimybę pajusti supratingumą, paramą bei sumažinti kylantį skausmą. Grupės narių dėka tampi kur kas stipresnis ir atsparesnis visuomenės stigmatizacijai, o, svarbiausia, pasidalini skausmu, kurį supranta kiti ir jį priima. Dalinantis su kitais savo patirtimi yra vienas iš būdų, galinčių padėti atsakyti sau į kylančius klausimus, jaustis išklausytam ir suprastam.

Jei esate Tas, kuris patyrė artimojo savižudybę, šioje grupėje galite tikėtis:

  • Išklausymo: galėsite dalintis savo jausmais ir nagrinėti skausmingus klausimus jus palaikančioje aplinkoje.
  • Palaikymo/supratimo: būsite tarp žmonių kurie irgi išgyveną artimojo savižudybę. Jūsų savijauta, elgesys ir jausmai nėra neįprasti, tačiau gerai suprantami grupės nariams.
  • Galimybės: dalijimasis savo patirtimi, net ir tuomet, kai labai skaudu – gali turėti gydanti poveikį ne tik tam, kuris dalinasi, tačiau ir kitiems grupės dalyviams.
  • Konfidencialumo: Viskas, kas kalbama – lieka grupėje.

Registracija: el.paštu [email protected]artimiems.lt

Grupę veda: Aušra Nore.

Data

2020-09-18
Expired!

Laikas

18:00 - 20:00

Kaina

Nemokamai

Daugiau informacijos

DAUGIAU INFORMACIJOS

Vieta

Kaunas

Organizatorius

Artimiems.lt
Email
[email protected]
Website
http:/artimiems.lt
DAUGIAU INFORMACIJOS
Epsichologija-logo

Prenumeruokite naujienlaiškį.