Kodėl mūsų mažieji bijo? (II dalis)
Dažnu atveju mažojo baimės sukelia tikrai nemažai sunkumų, o tėveliams iškelia įvairiausių klausimų: „Ar mūsų vaiko baimė normali?“, „Gal mes kalti dė…
Apie nepasitikėjimą savimi
Kai nebepriklausysite nuo aplinkinių nuomonės, jausitės vertingu, mylėsite save ir spinduliuosite vidiniu džiaugsmu, kiti tikrai tai pastebės ir vertins jus teigiam…
Kodėl mūsų mažieji bijo? (I dalis)
Psichologai nustatė, jog vaikas išmoksta baimės trimis būdais: sąlygojimu (susiejęs nusideginimą karštu vandeniu su vandens baime), modeliavimu (stebėdamas savo …
Kaip suburti žmones į vieningai dirbančią komandą?
Organizacijos kultūra stipri, kai jos nariai geba gerai komunikuoti, suprasti savo vaidmenį, dėl ko yra pasamdyti dirbti šį darbą. Taip pat prisiima atsakomybę už…
Gabus vaikas iššūkis ugdytojams?
Mokykloje gabus vaikas pirmiausiai pralenkia savo bendraamžius atlikdamas pateiktas užduotis, įgyvendindamas reikalavimus pagal savo amžių. Gabų vaiką iš kitų ga…
Kaip teisingai pasirinkti?
Jeigu nepavyksta apsispręsti susidūrus su svarbiais pasirinkimais, tuomet gali padėti šios technikos: pasirinkimų konkretizavimas ir kategorizavimas bei reikšmingum…
Melas mūsų kasdienybėje. (II dalis)
Nors dažnai viešoje erdvėje tvyrantis klausimas kas meluoja daugiau – vyrai ar moterys buvo pastebėtas tyrėjų, aiškus, vienareikšmiškas atsakymas.
Kaip įveikti psichologinę įtampą?
Žmogaus mintys, jausmai ir elgesys yra glaudžiai susiję, taigi, nuolatinis minčių srautas, kylantis apdorojant visą žmogaus patyrimą, priimamą informaciją.
Melas mūsų kasdienybėje. (I dalis)
Mokslininkai sutinka, jog melo tematika yra aktuali, nes jis nuolat veikia kasdienius žmonių poelgius. Kita vertus, melas yra taip artimai susijęs su kiekvieno kasdien…